Облрада припинила депутатські повноваження ексголови Дніпропетровської ОВА Резніченка

Облрада припинила депутатські повноваження ексголови Дніпропетровської ОВА Резніченка

Оновлено
Облрада припинила депутатські повноваження ексголови Дніпропетровської ОВА Резніченка
. Дніпро ОДА

Під час чергової 15-ої сесії Дніпропетровської обласної ради 3 лютого депутати проголосували за дострокове припинення депутатських повноважень колишнього очільника Дніпропетровської облвійськадміністрації Валентина Резніченка.

92 депутати проголосували "за", один "проти", 4 утрималися.

У пресслужбі облради Суспільному уточнили, що голосування відбулося, оскільки сам Резніченко подав письмову заяву щодо складання своїх депутатських повноважень.

Ексголова ОВА зробив це, аби мати змогу виїхати за кордон, вважає член наглядової ради ГО "Платформа Громадський контроль" Олександр Купрієнко.

"Підписувати відрядження людині, а це має робити Лукашук голова облради, якщо відомо, що, а всім у політичних кулуарах відомо, що Валентин Резніченко хоче полишити країну, звісно, ніхто не буде. Отже, у нього єдиний варіант — позбавити себе мандату. Він хоче виїхати, бо вже зараз йде кримінальне провадження щодо корупційного скандалу і корупційних схем: фірма, пов’язана з його співмешканкою Яною Хлантою отримувала 2,3 мільярда гривень на дороги області з обласного бюджету, яким і розпоряджається Валентин Резніченко", – сказав Олександр Купрієнко.

До того ж за словами Олександра Купрієнка, Валентин Резніченко має паспорт громадянина Ізраїлю. Куди він, на думку громадського діяча, і планує виїхати.

"Я думаю, що тут усе залежить від наших правоохоронних органів, тому що ця схема зрозуміла абсолютно всім. Питання в тому, чи захочуть вони внести запобіжний захід, подати до суду, щоб він заборонив виїзд Валентину Резніченку на час розгляду цього кримінального провадження, або не встигнуть чи не захочуть цього зробити", – сказав він.

Процес позбавлення Резніченка депутатських повноважень триватиме кілька днів, каже Олександр Купрієнко. Після цього, якщо не буде рішення суду про заборону виїзду, він зможе покинути країну.

Валентин Резніченко у 2020 році балотувався та був обраний до Дніпропетровської обласної ради від політичної партії "Пропозиція".

3 лютого під час брифінгу в Дніпропетровській облвійськадміністрації перший заступник Володимир Орлов, який наразі є виконувачем обов`язків голови ДніпроОВА, повідомив, що усі заступники, які працювали за керівництва Резніченка, продовжують працювати.

Щодо радників, то усі вони звільнені. Розпорядження про їхнє звільнення підписав Резніченко.

Що відомо

  • 24 січня 2023 року Валентина Резніченка звільнено з посади голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації згідно з поданою ним заявою.

Читайте також

Звільнений керівник Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко: що про нього відомо

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок