У Дніпрі через воєнний стан перестали зариблювати водойми: екологічні наслідки

У Дніпрі через воєнний стан перестали зариблювати водойми: екологічні наслідки

Ексклюзивно
У Дніпрі через воєнний стан перестали зариблювати водойми: екологічні наслідки
. Суспільне: Черкаси

Під час повномасштабної війни перестали зариблювати річку Дніпро. Про це повідомили в обласному управлінні Державного агентства меліорації та рибного господарства. Які екологічні наслідки через це можуть бути, дізнавались наші журналісти Суспільного.

Президент громадської організації «Підводні мисливці й рибалки Дніпра» Валентин Левшин розповідає: у річку завжди випускали види риб, що очищували воду від водоростей. Багато з цих видів живе недовго через масовий вилов.

"Якщо брати Дніпровське водосховище, то на ньому під час військового стану заборонений вилов риби, тому популяція, яка була зариблена минулого року, збереглася майже в повному обсязі", каже він.

Які можуть бути наслідки

Проте наслідки можуть датися взнаки, через деякий час, говорить кандидат біологічних наук, проректор Дніпровського національного університету Олег Маренков.

"Коли ми перестаємо зариблювати, відбувається прогалина у вікових класах риб. Тобто створюється така вікова "діра", де молоді немає, а доросла риба росте і гине від різних чинників, це може бути природна смертність, може бути хижаки, може бути браконьєри. Якщо не відбувається зариблення, відбувається дисбаланс в екосистемі, що може створити передумови подальшого цвітіння Дніпра", розповів науковець.

В управлінні рибного господарства повідомляють: після закінчення воєнних дій вони готові знову зарибити річку.

"Програма є, усе є, як тільки буде перемога України, буде усе відновлено, як і вся Україна. Буде зариблення, буде відбудова", сказав Суспільному начальник управління державного агентства меліорації та рибного господарства Дніпропетровської області Василь Волков.

Авторка - Катерина Краснодомська

Що відомо

  • Восени 2021 року на Дніпропетровщині востаннє провели зариблення Дніпра. Його насичували коропом, товстолобиком і білим амуром.
  • У 2021-у році в річку випустили майже 1,3 млн мальків, повідомили в Дніпропетровській облдержадміністрації. Зариблення здійснювали на різних ділянках річки: за Старими Кодаками, біля Таромського рибгоспу, у Вороній балці, в районі Діївських плавнів.

Читайте також

Мертва риба в Дніпрі оглушена вибухами — херсонський науковець пояснив чому не буде екологічної катастрофи

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок