У Дніпрі демонтували пам'ятники Горькому й Чкалову

У Дніпрі демонтували пам'ятники Горькому й Чкалову

Доповнено
У Дніпрі демонтували пам'ятники Горькому й Чкалову
. Суспільне Дніпро

У Дніпрі 26 грудня зняли пам'ятники Максиму Горькому та Валерієві Чкалову, повідомляють з місця події кореспонденти Суспільного. Комунальники зняли їх з постаментів за допомогою спецтехніки й відвезли на територію одного з комунальних підприємств.

У Дніпрі демонтували пам'ятники Горькому й Чкалову
Фото: Суспільне Дніпро

Раніше в місті вже демонтували пам'ятники Олександру Пушкіну та Володі Дубініну.

За повідомленням з міськради, невдовзі в Дніпрі також демонтують пам’ятники Олександру Булигіну, Михайлу Ломоносову, генерал-лейтенанту Юхиму Пушкіну (відомий як танк) та Олександру Матросову.

Що відомо

  • У Дніпрі розпочався демонтаж пам'ятників пов'язаних з історією та культурою РФ чи СРСР. Зокрема, 16 грудня у місті демонтували пам'ятники Володі Дубініну та Пушкіну. Загалом планується демонтувати близько 10 монументів, серед них пам'ятники Матросову та Юхиму Пушкіну.
  • Міськрада вирішила, що пам'ятники Пушкіну, Ломоносову, Горькому та іншим діячам, що пов'язані з РФ та СРСР, перенесуть на територію комунального підприємства «Зооконтроль».
  • Основний етап декомунізації в місті відбувся у 2016 році. Тоді з обліку було знято і демонтовано 88 об’єктів: пам’ятні знаки, меморіальні дошки тощо.
  • Міська рада Дніпра направила список із 85 об’єктів, пов’язаних із радянським минулим, до управління культури, туризму, національностей і релігій ДніпроОВА. Їх можуть позбавити статусу пам’ятки.

Читайте також

Ломоносов, Пушкін, Чкалов. Які ще пам`ятники збираються демонтувати у Дніпрі й що для цього потрібно

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок