Рішення щодо зміни назви міста має ухвалювати Верховна Рада за поданням міської ради. Однак таке подання має базуватися на громадській думці, зазначив голова Новомосковська Сергій Рєзнік на своїй сторінці у Facebook.
Розпочинати громадське обговорення з цього питання зараз зарано, вважає він. Адже, за словами Сергія Рєзніка, наразі п’ята або шоста частина жителів міста відсутня.
“Війна, розв’язана російським агресором під надуманими приводами, а насправді заради винищення всього українського, спонукає нас зробити єдино можливий висновок: тільки раби можуть називати свої вулиці, площі та міста на честь завойовників”, – повідомив Сергій Рєзнік.
За його словами, після перемоги якщо більшість містян висловиться за перейменування міста, будуть визначатися з назвою. Також голова Новомосковська не виключає, що процес дерусифікації охопить також і назви деяких вулиць.
За словами Сергія Рєзніка, у 2016 році тут переіменували 46 вулиць, провулків і площ. Однак назва міста напряму під дію цього закону про декомунізацію не підпадає.
Читайте також
- Вулиця Чорнобаївська, провулок “Азовсталі”. У Дніпрі змінили назви вулиць, пов’язані з Росією
- Перейменування вулиць у Дніпрі: адреси та коментарі істориків, волонтерів, психологів
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро