У Дніпрі мітингували проти забудови зеленої зони на Набережній

У Дніпрі мітингували проти забудови зеленої зони на Набережній

У Дніпрі мітингували проти забудови зеленої зони на Набережній
. Юлія Трофімова/Суспільне Дніпро

Більше сотні людей зібралися на Бульварі Слави на житловому масиві Перемога у Дніпрі. Вони протестували проти забудови зеленої зони на Набережній Перемоги. Учасники акції розповіли кореспонденту Суспільного: жодних громадських слухань з приводу забудови не проводили.

"Поставили білборди, на яких було зображено, що буде забудована зелена зона. Нас це обурило, так як не було жодних громадських слухань. Можна сказати, це остання така зелена зона, де можна погуляти. І її отак нахабно намагаються забрати", - розповів організатор акції Роман Красін.

За словами учасника акції Павла Коновалова, близько сімдесяти дерев зеленої зони, які посадили тут представники однієї з торговельних компаній, вже зникли.

"Компанія, почувши про цей галас, що там буде будівля, їх викопала. Ми вмовили залишити 15 дерев, у розрахунку на те, що вдасться відстояти цю територію та зберегти зелений масив. Забудов стає все більше, зелених насаджень все менше. Там дійсно неймовірно, росте кримська сосна, там і абрикоси, і тополі. Дуже багато дерев. Мешканці полюбляють цей куточок саме за його природність", - каже чоловік.

До протестувальників вийшов секретар міської ради Олександр Санжара. За його словами, ділянку площею 8 гектарів рішенням міської ради відвели під будівництво водноспортивної станції для Національного паралімпійського комітету.

У Дніпрі мітингували проти забудови зеленої зони на Набережній
Секретар Дніпровської міськради Олександр Санжара повідомив, що ділянку площею 8 га рішенням міськради відвели під будівництво водноспортивної станції для Національного паралімпійського комітету. Юлія Трофімова/Суспільне Дніпро

"Буде реконструйовано частину Набережної для того, щоб там усі могли гуляти і усі мешканці могли цим користуватися. У першу чергу люди з інвалідністю, які будуть займатися греблею, тому біля гребного каналу. Відповідно, буде причал для того, щоб мати доступ до води і в човни сідати. Немає жодних планів, що там зникне пішохідна зона. Викопані дерева будуть пересаджені. Усі дерева, які можливо зберегти, будуть збережені. Міський голова з жалем зазначив, що людям не показали, який це матиме вигляд. Зараз там вже повісили величезні плакати", - сказав секретар міськради.

Жителі зібрали підписи для петиції проти будівництва та перейшли на ділянку, де буде забудова. Її вже огородили металевими стовпчиками, а поруч з'явився проєкт будівлі.

У Дніпрі мітингували проти забудови зеленої зони на Набережній
Жителі зібрали підписи для петиції проти забудови. Юлія Трофімова/Суспільне Дніпро

Учасники акції спробували виламати один зі стовпчиків, проте їх зупинили правоохоронці. Одна з мітингувальниць написала заяву до поліції щодо незаконного будівництва.

За словами голови правління громадської організації "Громадський контроль" Дениса Селіна, з юридичної точки зору ця ділянка не захищена як зелена зона.

"Землю віддали юридичній особі, а не державній чи комунальній структурі. Ця особа буде освоювати велике фінансування, сотні мільйонів на це підуть. Люди отримали землю, вони можуть попросити змінити цільове призначення та після цього будувати тут будь-який комплекс. Є велика ймовірність, що вся ця зона буде згодом забудована", - зазначив Селін.

За словами громадського активіста, жителям необхідно звертатися до суду, щоб скасувати рішення міської ради про передачу землі.

Читайте також

- Рівнерада скасувала договір оренди землі під готель з кафе на березі Басів Кута

- 18 колон і п'ять вимог: у столиці відбувся "Марш за Київ". Фоторепортаж

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок