У школах України модернізували понад 2,6 тисячі харчоблоків – Денис Шмигаль

У школах України модернізували понад 2,6 тисячі харчоблоків – Денис Шмигаль

У школах України модернізували понад 2,6 тисячі харчоблоків – Денис Шмигаль
. Кабінет міністрів

За 2020-21 роки у рамках реформи системи шкільного харчування в школах України модернізували 2 тисячі 624 харчоблоків. Про це на форумі «Реформа системи шкільного харчування» в Дніпрі повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, назвавши це «колосальним результатом на початку реалізації реформи».

Також, за його словами, цьогоріч уряд відібрав 110 проєктів з оновлення шкільних харчоблоків та їдалень, які планують профінансувати на суму 1 млрд грн.

«Контроль за досягненнями реформи буде системним, ефективним, запевняю вас, адже, на жаль, всі ми досі є свідками випадків, коли подекуди економлять на здоров’ї дітей», – сказав Денис Шмигаль.

Він також додав, що за формалізм і порушення в роботі в цій сфері керівників «будуть жорстко карати».

Що відомо

  • 8 жовтня у Дніпрі проходить третій регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування». У ньому беруть участь представники шести областей: Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької, Луганської та Сумської. Це представники обласних адміністрацій, департаментів освіти і науки, економічного розвитку, управлінь Держпродспоживслужби, голови громад.
  • У 2020 році Міністерство охорони здоров'я розробило проєкт постанови про зміну норм харчування дітей у закладах освіти та закладах відпочинку.
  • Майже третина учнів України та їхніх батьків категорично не задоволені якістю харчування у шкільних їдальнях. Причинами є поганий запах, брудний посуд, комахи та відверто несмачна їжа.
  • МОЗ створило рекомендації щодо забезпечення харчування в школах в умовах карантину. Вони передбачають не більше чотирьох школярів за столом у шкільній їдальні, дотримання дистанції та обов'язкова дезінфекція рук перед прийомом їжі.
  • Станом на 2020 рік в Україні діяло 14 175 шкіл, не враховуючи філій опорних закладів, шкіл-інтернатів, спеціальних та вечірніх шкіл, а також приватних закладів.

Читайте також

  • Уряд підтримав оновлені норми харчування у школах. Що змінюють
  • Без малокомплектних шкіл та з новим меню: як відбуваються оновлення в системі навчання на Черкащині

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок