«Трохи терпіння». Чи зменшать зарплату медикам лікарні №1 у Кривому Розі (ВІДЕО)

«Трохи терпіння». Чи зменшать зарплату медикам лікарні №1 у Кривому Розі (ВІДЕО)

«Трохи терпіння». Чи зменшать зарплату медикам лікарні №1 у Кривому Розі (ВІДЕО)
.

Скорочувати персонал та знижувати зарплатню медикам криворізької лікарні №1 не будуть. Працівники медзакладу наразі отримують мінімальну зарплатню, меншу від якої їм сплачувати не можуть. Про це розповіла головна лікарка першої лікарні Кривого Рогу Ірина Латанська.

17 лютого у фейсбуці з’явилось попередження про можливі зменшення заробітних плат співробітників цієї лікарні через другий медреформу.

«Фінансування медичних закладів з другого кварталу 2020 року відбуватиметься не з міського бюджету, а за рахунок коштів Національної служби здоров’я України. Враховуючи це, адміністрація лікарні повідомляє, що з 1 квітня 2020 року, можливо, відбудеться тимчасова зміна істотних умов праці в частині її оплати, в бік зменшення».

Це попередження, з яким керівниця першої міської лікарні Кривого Рогу Ірина Латанська ознайомила медперсонал на нараді 28-го січня.

17-го лютого документ у фейсбуці опублікував колишній радник міністра охорони здоров’я Євген Найштетик. Ірина Латанська каже: заробітну плату не зменшуватимуть, бо весь персонал лікарні уже отримує мінімальну зарплатню, менше цієї суми працівникам не можуть платити.

«Всі наші медпрацівники, починаючи з низів, це санітарки наші, і закінчуючи лікарями, отримують мінімальні зарплати. Тому взялася ця цифра. Не йде мова про скорочення кадрів. Навпаки, є потреба в лікарях, анестезіологах, терапевтах, а ще більша потреба – у середньому медперсоналі. Колектив очікує, що ті зарплати, які є в нас, мінімальні, після контрактування будуть збільшені, і ми будемо отримувати достойну заробітну плату. Як воно буде? Поживемо – побачимо», – сказала головна лікарка Криворізької міської лікарні №1.

У першій лікарні Кривого Рогу працює понад півтори сотні лікарів, ще близько 350 – медсестри та молодший медичний персонал.

Лариса Сергєєва 26 років працює тут медсестрою. Говорить, що не планує звільнятися через зміну фінансування.

«Жодна людина з цього моменту, дізнавшись про другий етап реформи, про можливе зменшення заробітної плати, не звільнилася. Трохи терпіння. Складні моменти нашого життя, з життя нашої лікарні ми вже пережили, і люди залишились. Це на даний момент людей не лякає», – сказала медсестра.

У держбюджеті на 2020-й гроші на утримання медзакладів наразі передбачені на перший квартал.

За реформою, з 1-го квітня всі медзаклади вторинної ланки переходять на нову модель фінансування – “гроші за пацієнтом”. Лікарні почнуть напряму отримувати гроші від Національної служби здоров’я України.

Для цього кожна лікарня має укласти угоду з Нацслужбою. З місцевих бюджетів сплачуватимуть за комунальні послуги та ремонти лікарень.

Виконувач обов’язків керівника профільного міського управління Олександр Лук’яненко показує пакет документів.

«Від кількості хворих буде залежати фінансовий стан закладу, вистачить йому грошей чи ні. 60% прийде за бюджет минулих років, а 40% потрібно буде заробляти. З 1 квітня потрібно заробляти. Створювати умови, щоб пацієнт обрав для надання меддопомоги саме 1 лікарню. Ніхто вже по району, «прописці» транспортувати хворого не буде. Хворий буде обирати заклад, в якому буде надаватись медична допомога», – сказав Олександр Лук’яненко.

Зараз триває перехідний період, лікарні чекають на договори з Нацслужбою, лише тоді стане зрозуміло, скільки грошей зайде, каже Ірина Латанська.

Головні лікарі мають встигнути подати повні пакети документів на укладання угод з Нацслужбою для другої ланки медзакладів до 28- го лютого.

На початок