У Дніпрі до лікарні швидкої допомоги приєднають 5 медичних закладів. За словами генеральної директорки лікарні швидкої допомоги Вікторії Корпусенко, зміни лише юридичні, лікарі залишаються на своїх місцях.
Це 2 міська лікарня, 1 ,2, 6 поліклініки, а також стоматологічна поліклініка №2.
Пацієнти й надалі звертатимуться по медичну допомогу до мед закладів, які найближче до їхніх домівок. Людей з лікарень та поліклінік, які приєднують, не звільнятимуть.
Вікторія каже: лікарню швидкої допомоги не вперше об’єднують з іншим закладом. У грудні 12 року приєдналася 7 міська лікарня. З того часу там покращили матеріально-технічну базу, та покращили якість надання послуг. Вікторія каже, невеликі заклади в умовах співпраці з Національною службою здоров’я не можуть себе повністю забезпечити і розвиватися.
"Ось у нас працюють 1128 співробітників. Загальна сума, яку ми отримали від Національної служби здоров’я України, складає 150 мільйонів. У п’ятьох закладах, які приєднуються до нас, загалом це 1400 співробітників. І вони заробили усього 84 мільйони. Тобто, цього вкрай недостатньо для розвитку лікарень", – говорить Вікторія Корпусенко – генеральна директорка КНП "Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги".
Що відомо
- Рішення про об’єднання лікарень Дніпра ухвалили на сесії міськради 27 січня.
- Тепер у місті мають бути 5 опорних медзакладів, одна з них дитяча. Так, до лікарні швидкої допомоги приєднають фахівців 2 міської лікарні, та 1 ,2 та 6 міських поліклінік, а також стоматологічну поліклініку №2.
- До 4 міської лікарні приєднають відділення та фахівців із 8 та 2 лікарень Дніпра.
- До 16 лікарні приєднаються лікарів з 12 лікарні та 4 поліклініки.
- До 6 лікарні приєднають лікарні №9 та №11.
- До 6 дитячої лікарні приєднають 5. Під час сесії міськради, коли ухвалили це рішення, депутат від фракції партії "Слуга народу" Юрій Скребець сказав, рішення про фактичну ліквідацію лікарень "неприпустиме". На його думку, питання можна винести на сесію тільки після інформування широкого загалу, подальшого громадського обговорення із залученням ЗМІ та соціальних мереж.
Читайте також
Пересадка кісткового мозку для хворих на лейкемію за кордоном: як це працює в Дніпрі