У віці 89 років помер режисер, сценарист та письменник Олександр Муратов. Двадцять першого квітня він мав святкувати 90-ліття.
Про це повідомляє Національна спілка кінематографістів України.
"Він залишив після себе свої ігрові та документальні фільми, кіносценарії, літературну спадщину і добрі спогади колег та друзів... Достойно, плідно прожите життя... Спочивайте з миром, дорогий Олександре Ігорьовичу. Всі спілчани сумують разом із вашими рідними та близькими", — йдеться у повідомленні.
Прощання з режисером відбудеться у четвер, 17 квітня, об 11:00 у центральній ритуальній залі Байкового кладовища в Києві.
Що відомо про Олександра Муратова
Олександр Муратов — відомий кінорежисер, сценарист і письменник, член правління Національної спілки кінематографістів України.
Народився в родині харківського поета і драматурга Ігоря Муратова 21 квітня 1935 року. Працював на Одеській кіностудії, а також на Київської кіностудії імені О. Довженка.
На початку режисерської кар'єри Муратов зняв декілька фільмів у співавторстві з іншими режисерами — "Наш чесний хліб" (1964) разом з дружиною Кірою Муратовою та "Маленький шкільний оркестр" (1968) з Миколою Рашеєвим.
А з 1991 по 1996 роки зняв трилогію за творами Миколи Хвильового: "Танго смерті" (за твором "Повість про санаторійну зону"), "Геть сором!" (за повістю "Сентиментальна історія") і "Вальдшнепи" за однойменним романом.
За цю кінотрилогію він одержав премію Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка "За визначний внесок у національне та державне відродження України".
"Довженко-Центр" у власному повідомленні зазначає, що ще у 2024 році режисер подбав про збереження своєї колекції, передавши інституції до кіноархіву, музею кіно та фільмофонду фотографії, диски з фільмами, асамбляжі, афіші, сценарії, книги, листи, монтажні аркуші. Окремі речі передав ще у 2000 та 2003 роках.
Також 26 травня "Довженко-Центр", в межах відкриття Міжнародного фестивалю оповідань Intermezzo у Вінниці, представить фільм "Татарський триптих" Муратова. Щобільше, фільм вперше будуть демонструвати мовою оригіналу – кримськотатарською.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]