Серед підписантів листа, які проти політики Університету Колумбія, є митці, історики мистецтва, викладачі. Вони закликають не співпрацювати ніяк з установою. Причиною є рішення закладу піти на поступки Дональду Трампу.
Про це повідомляє The ArtNewspaper.
Відкритий лист, в якому закликають бойкотувати Колумбійський університет, зібрав уже понад 2000 підписів. Лист реагує на студентські протести проти війни в Газі.
До слова, у 2024 році президентка Колумбійського університету, єгипетсько-британська економістка Мінуш Шафік? подала у відставку через підтримку Палестини на протестах. Її наступниця Катріна Армстронг теж подала у відставку, після того, як пішла на поступки адміністрації Трампа.
Вона очікувала, що університет все ж отримає 400 мільйонів доларів федерального фінансування, яке обмежили через "неспроможність захистити студентів і викладачів від антисемітизму".
Підписанти бойкотують всі культурні заходи університету Колумбії, у афілійованому коледжі Барнард, лекції, конференції та будь-яку співпрацю з персоналом.
"Я підписала бойкот Колумбійського університету на знак солідарності зі студентами, викладачами та співробітниками Колумбійського університету, які, як і всюди в цій країні, були несправедливо піддані нападам за протести чи інші виступи проти геноциду в Газі", — каже Сара Гілберт, доцентка кафедри скульптури в коледжі Пітцер у Клермонті, Каліфорнії.
Підписанти є представниками близько 30 інституцій США і за межами країни. Це митці, історики мистецтва:
- з Каліфорнійського коледжу мистецтв,
- з кампусів Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та Санта-Крузі;
- з університету Ратгерса в Нью-Джерсі;
- з університету Співдружності Вірджинії;
- з університету Рочестера, Коледж Барда;
- з інституту Пратта, Школа візуальних мистецтв;
- з нової школи, Нью-Йоркський університет;
- деякі представники Колумбійського університету;
- з університету США Іллінойс в Чикаго.
У 2024 році в Колумбійському університеті протестувальники за Газу отаборилися. Врешті поліція затримала там близько 300 студентів, а прихильники руху задумалися про те, чи мала президентка Мінуш пускати поліцію на територію університетського містечка.
Як науковці покидають США через академічну несвободу
Дослідник фашизму, філософ Джейсон Стенлі, який працював в Єльському університеті, покидає США через політичну ситуацію. Також це зробили історики Марсі Шор і Тімоті Снайдер.
В березні Стенлі й Шор приєдналися до майже 3000 єврейських викладачів по всій Америці, щоб підписати лист із засудженням арешту студента-протестувальника з Колумбійського університету і закликом до своїх установ протистояти політиці адміністрації Трампа, спрямованій проти коледжів.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]