Щотижня проєкт Artилерія у своїх добірках показує найцікавішу музику, яка виходила в Україні протягом тижня. Сьогодні маємо електронні сповіді від Katarina Gryvul та Sominaryst, переосмислення поезій від Dakh Daughters та Mariia&Magdalyna, а також нетоксичну пропаганду української мови від Стаса Корольова та Badbok.
Katarina Gryvul — Spomyn (LP)
Новий альбом композиторки та електронної виконавиці Катерини Гривул редакція Artилерії вважає найкращим у її дискографії. Нашарування тріскотливого нойзу та глибоких басових структур надає альбому надзвичайної об'ємності й текстури. Вокал стає все більш розбірливим з кожною композицією, і слова ніби виринають з туману. Це нагадує процес згадування чогось тривожного та давно забутого — спомину, який виринає з глибини.
Детальніше про цей альбом та про творчість Катерини можна прочитати у нашому великому інтерв'ю.
Sominaryst — Qualia (LP)
Електронний музикант, барабанник та в минулому військовий журналіст Антон Sominaryst випускає альбом, над яким працював півтора року. В основі назви та концепції лежить філософське поняття qualia — суб'єктивного переживання, яке неможливо повністю передати іншій людині. Нагромадження барабанних брейків та глибокого баса стали тою самою мовою, якою Sominaryst висловлює своє суб'єктивне.
Діло Дрянь — Діло Дрянь (LP)
Цей альбом від хардкор-панк-гурту з Одеси справляє враження, ніби був загублений десь у 2005-му, а потім знову віднайдений через два десятиліття. Втім, попри затертий звук реліз не втрачає стилю та актуальності. Хоч альбом намагається бути якнайбільш "трушно" хардкорним, він починається зі старомодного бум-бепу, об'єднуючи стилістичні та субкультурні відмінності довкола спільних цінностей.
"Діло дрянь, це як фалафель на Привозі — жирно, смачно і потужно", — коментує голос у першому треку-інтро.
За її лаштунками, Vol.1 (EP, компіляція)
Учасники музичного інтенсиву від "На її основі" презентують мініальбом із п'ятьма колаборативними треками, створеними в межах медійного формату — ютуб-шоу "За її лаштунками". До релізу увійшли композиції від Околиці та Crybye, "Сквер" та Fimamaru, "Туди-сюди й смерть" та Imager, "Слухай Сашу" та Mytro, oneWITCH та Witsyk. Назва мініальбому обіцяє, що заходи від "На її основі" подарують нам іще багато нової музики.
Tember Blanche — Та сама
Олександра Ганапольська реалізує усі "ті самі" божевільні ідеї у новому синглі.
"«Та сама» — це нагадування для кожного, що часом треба зробити щось суто для себе. Навіть якщо, на перший погляд, це не має сенсу", — коментує реліз Саша.
Режисером кліпу до пісні став Андрій Саган — засновник креативної агенції Penpen та автор кліпу Nazva і Марини Круть "На дно".
Стас Корольов, Badbok — Твій голос
Стас Корольов повторює досвід Даші Астаф'євої та приміряє на себе образ вчительки у неочевидному кросовері зі львівським репером Badbok. Якщо у вас іще залишились друзі, які усе ніяк не перейдуть на українську мову, ця композиція може переконати їх краще за багатьох інших амбасадорів української мови в інтернеті.
"Можна суржика в'єб*ти чучуть, поматюкатись чучуть", — каже Badbok та переконує у тому, що українська мова — насамперед простір свободи.
Невтома — Розчинником
Зірка українських андеґраундних івентів Ілля Невтома нарешті ділиться напрацюваннями свого сольного проєкту на стримінгових платформах. Енергійний та тривожний трек про вибухову суміш любові та страху — це те, що він обрав для знайомства з широкою публікою.
Brykulets — Посилать
Brykulets закохався настільки сильно, що дозволяє робити із собою грубі й образливі речі. А у кемповому відео до пісні вправляється в аеробіці та показує свою гнучкість, на яку здатен заради схвалення від дами серця.
Mariia&Magdalyna, Parking Spot — Desire
Експериментальні та незалежні артисти теж не лишаються осторонь тренду останніх місяців на лірику Іздрика. Цього разу вірш Іздрика переосмислили Mariia&Magdalyna, а Марко Медведєв вже традиційно наповнив їхні голоси стильним електронним звучанням.
Dakh Daughters — Повернення (Вікторія Амеліна)
Фрик-кабаре Dakh Daughters дає нове життя поезії Вікторії Амеліної та присвячує пісню молоді Нью-Йорку, що на Донеччині, та усім внутрішньопереміщеним українцям.
"«Повернення» — це дуже важлива для нас композиція на поезію Вікторії Амеліної, поетки, громадської діячки, волонтерки, вбитої рашистською ракетою у 2023 році", — йдеться в дописі Dakh Daughters в Instagram.
Hyphen Dash — Matsuura
Hyphen Dash обіцяють альбом цієї осені та показують перший трек звідти, присвячений японському музиканту Тошіо Мацуура.
"Ідея написати музику до цього треку виникла в мене у 2018 році, під час прослуховування альбому Toshio Matsuura Group – Loveplaydance" — Мишко Бірченко про натхнення для синглу.
G.Inc — ALGA!
Чернівецький стонер-рок-гурт G.Inc, який ви могли чути на розігріві в Анастимози у київському Atlas, випускає перший трек у складі тріо разом з вокалісткою. Захоплива та інтригуюча подорож грувами й мінливими ритмічними малюнками зачаровує та гіпнотизує.
Ingret — Квітка
Інгрет Костенко випускає свою улюблену пісню, присвячену коханому-військовому, який захищає Україну ще з 2014 року.
"Квітка стала метафоричним символом кохання у цій пісні. Та слова кожного з куплетів говорять самі за себе, про що ця композиція, — коментує реліз співачка. У кліпі до пісні Інгрет демонструє процес духовної практики.
Epolets — Панічна агресія
Epolets роблять іще один крок у бік майбутнього альбому "Гармонія хаосу". У новому синглі фронтмен гурту Павло Варениця фізично стикається з негативними коментарями у свою адресу.
"Сучасне українське інфополе напружене до межі. Достатньо однієї іскри в розмовах, щоб соцмережі вибухнули. «Панічна агресія» — це музичне відображення цього стану, коли страх і безсилля трансформуються у вибухову енергію", — пояснює Павло.
Sobber — Люблю коли темно
Харківський блогер та учасник концертної формації "Твінс" Sobber ділиться болем внутрішнім конфліктом на мелодійному хіп-хоп-треку.
"«Люблю коли темно» — трек про внутрішній конфлікт на фоні давнього розриву стосунків, коли після невдалих спроб змінити щось у собі ти все-таки здаєшся і пливеш за течією", — коментує трек Sobber.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]