Режисерка Тамара Трунова готує нову виставу "Робота з тінню" в Театрі на лівому березі Дніпра. Це її нова спроба створити постанову в жанрі devised theatre, який передбачає творення вистави без початкового драматургічного тексту.
Про це театральна діячка розповіла в інтерв'ю Суспільне Культура.
Трунова відзначає, що такий підхід є їй зараз близьким, однак його не завжди легко пояснити театрам, які звикли до традиційних сценаріїв. Однак Театр на лівому березі дає їй можливість працювати у вільному форматі.
Про що вистава "Робота з тінню" та коли прем'єра
Назва постанови натхнена ідеями Карла Густава Юнга.
За словами режисерки, "Робота з тінню" символізує відповідальність творчого акту, пам'ять і зникнення.
Якщо попередня її вистава Ha*l*t була подібною до галюцинації чи сновидіння, то нова робота присвячена темі щезнення.
Особливе значення у постанові займає питання, чи може тінь бути вагомою після зникнення суб'єкта. Трунова називає це "неоптимістичним футуризмом".
Прем'єра запланована на червень у Німеччині, а після цього вистава трансформується для Театру на лівому березі й, можливо, вийде на українську сцену восени.
Режисерка активно залучає акторів у процес створення постанови. Вони читають добірку літератури, яку вона підготувала, та беруть участь у дискусіях, записуючи їх на диктофон. Однак Трунова наголошує, що не може розкрити весь список матеріалів.
Особливим аспектом "Роботи з тінню" є її зв'язок із сучасними подіями.
Трунова зазначає, що нова вистава є своєрідною "відплатою" німецькій публіці за підтримку України.
"Ми можемо підготувати їх до війни", — каже вона. Така заява звучить провокаційно, але для режисерки це відображає сучасний стан.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]