Комфорт та жодних трендів. Як пандемія вплинула на світ моди

Комфорт та жодних трендів. Як пандемія вплинула на світ моди

Ексклюзивно
Комфорт та жодних трендів. Як пандемія вплинула на світ моди
. Суспільне

Минулий рік не лише вплинув на політику та економіку, але і на світ моди. У 2020-му з життя пішов всесвітньо відомий модельєр П’єр Карден, а магазини були вимушені пристосовуватись до нових трендів, щоб вижити в умовах пандемії. Про вплив кутюр’є на світ моди, а також те, як коронавірус змінив цю індустрію у 2020 році, в ефірі Українського радіо розповідає дизайнерка Софія Русінович.

Про постать П’єра Кардена

П’єр Карден надихав і буде надихати багато поколінь дизайнерів. Він був першим дизайнером, який створив "прет-а-порте́"Прет-а-порте - моделі готового одягу, які виробляються великими партіями і в стандартних розмірах. Одяг продається як в маленьких магазинах — бутиках, так і у великих універсальних магазинах. колекцію, яку розмістив в універмагах Парижа. Саме цей вчинок зробив високу моду доступною для звичайних споживачів. Усі дизайнери у той час мріяли бути недосяжними, а він змінив історію своїм вчинком.

Чи вплинула пандемія на модний бізнес

Мода вже давно стала доступною, і зараз вона розвивається швидко, хоча коронавірус на неї також вплинув. Кожен, хто купує одяг, може наблизитися до моди, адже зараз все стало доступнішим: тканини, текстильні фарби. Нині немає трендів: якщо раніше всі орієнтувалися на певний колір у наступному сезоні, то зараз на це не так сильно звертають увагу. Стала популярною кастомізація Своєрідна зміна зовнішнього вигляду одягу, її модернізація і персоналізаціяречей: щоб не збирати у своїй шафі непотрібні речі чи не викидати їх на смітник, їм можна дати друге життя.

Як позначився коронавірус на роботі українських дизайнерів

Я вважаю, що будь-яка криза — це випробування, яке вдається пройти найсильнішим, виживають найперспективніші, найкреативніші. Звісно, купівельна спроможність дуже знизилася. Наприклад, під час першого карантину нам за 6 місяців вдалося продати лише 2 речі. Довелося щось вигадувати, шили маски, навіть зробили одну модель для пізніх прогулянок зі світловідбивальних матеріалів, щоб водії бачили людину. Завдяки кризам можна побачити новаторів.

Про сучасну моду

Нині просто не існує певних трендів, не можна сказати, який колір, крій, форма одягу будуть популярними. Зараз багато напрямків у моді й вони всі актуальні, тому кожна людина може знайти свій напрямок і стиль, самовиражатися через одяг і бути модним. Тепер для того, щоб бути у тренді, не потрібно ходити в модні бутіки, щоб купувати одяг з останніх колекцій. Можна придбати футболку на секонд-хенді і вдало її поєднати з хорошою, якісною сумкою. Сьогодні змінився підхід до моди, одяг використовують повторно, перешивають, фарбують, молодь стала свідомою, не купує багато речей, слідкує за екологією.

Основні тренди наступного сезону

Це речі oversize, тобто вбрання вільного крою, унісекс футболки, светри, штани, які можуть носити і хлопці, і дівчата. Речі, які не підкреслюють фігуру, але є комфортними. Будуть популярними піджаки, які можна поєднувати з худі та сорочкою, тобто широкі.

Що відомо

  • В умовах пандемії модним будинкам також дловелося пристосовуватися до нових трендів. Так, дім моди Balenciaga представить свою нову колекцію осінь/зима на 2021 рік за допомогою відеогри. У ній гравці будуть переміщатися по віртуальному світу, виконувати завдання і зустрічатися з персонажами, одягненими в нові дизайни бренду.
На початок