16 листопада о 03:00 за київським часом на ринг повернеться колишній абсолютний чемпіон світу у важкій вазі Майк Тайсон. Він зустрінеться з блогером та зіркою YouTube Джейком Полом на арені AT&T Stadium у Арлингтоні (штат Техас, США).
Тайсон — один із найвідоміших боксерів в історії, відомий своєю потужною силою, агресивним стилем і низкою рекордів. Його професійна кар'єра почалася в 1985 році, а вже у 20 років він став наймолодшим чемпіоном світу в суперважкій вазі, вигравши титул WBC — більше про бокс читайте на Суспільне Спорт.
До боїв він завжди підходив творчо: часто боксер обирав чорні шорти та темну майку, мінімізуючи елементи екіпіровки для створення загрозливого образу. Його фірмовий стиль передбаччав простоту і агресивність, що добре доповнювали відомий похмурий вираз обличчя та безкомпромісний підхід.
Та Тайсон відомий не лише через спортивну кар'єру, а й своїми публічними скандалами, включно з інцидентом, коли він відкусив частину вуха своєму супернику Евандеру Голіфілду під час бою в 1997 році.
Він став знаною публічною фігурою завдяки своїй автобіографії, участі в шоу та фільмах, зокрема Тайсон з'явився в епізодичній ролі у фільмі "Роккі Бальбоа", у серіалі "Закон і порядок". Його можна побачити у кліпі Емінема на трек Godzilla. Тайсон також зняв документальний фільм про себе.
Тайсон активно підтримує численні благодійні ініціативи й створив власний подкаст, де обговорює теми життя, боротьби з труднощами та пошуку себе. На початку повномасштабного вторгнення він підтримав Україну.
Майк Тайсон відомий також своєю захопленістю книгами — не лише тими, які пише сам, але й класичними творами — філософською та художньою літературою: Вольтер, Маркс, Мао, Дюма та інші.
The Gentlemen's Journal пише, що боксер почав читати у 1992 році — тоді він "сидів зі словником під рукою і шукав слова, які не знав".
Суспільне Культура розповідає про улюблені книжки боксера, якими він ділився для видань The Gentlemen's Journal та The Wall Street Journal.
- Епос про Гільгамеша
Це одна з найдавніших літературних пам'яток світу, яка розповідає про пригоди короля Гільгамеша, його дружбу з диким чоловіком Енкіду та пошук безсмертя. Цей епос виник у стародавній Месопотамії, він торкається тем дружби, смертності та людських прагнень. У творі також зображені міфологічні елементи, які вплинули на розвиток літератури в наступні тисячоліття.
"Ця стародавня збірка віршів вважається прототипом деяких найвідоміших героїв історії, таких як Геракл. Література такого роду розмовляє зі мною. Вона виходить за рамки часу, демонструючи природу людства та наші нескінченні пошуки неможливого і безсмертя", — коментував Тайсон.
- "Державець" Нікколо Макіавеллі
Цей політичний трактат був написаний у 1513 році. Він містить поради правителям щодо збереження влади та управління державою. У книзі Макіавеллі наголошує на важливості реалістичного підходу до політики, в якому мета виправдовує засоби. Цей твір вважається однією з перших праць у політичній філософії, де політика розглядається з погляду ефективності, а не моралі. "Державець" залишив значний вплив на політичну думку і до сьогодні викликає жваві дискусії щодо моральності та аморальності влади.
"Написана у XVI столітті й відома як безжальний посібник для правителів, ця праця стала позачасовою для читання завдяки зображенню того, як можновладці можуть і будуть робити все можливе, щоб залишитися на своєму місці. Це чудове дослідження та огляд того, як абсолютна влада може розбещувати", — говорив боксер.
- "50 найкращих любовних листів усіх часів", під редакцією Девіда Ловенгерца
Це збірка найбільш емоційних і натхненних любовних листів відомих історичних постатей. У книзі представлені листи від поетів, письменників, політиків та інших значущих особистостей (наприклад, Бетховен, Наполеон і Вірджинія Вулф), що відображають різні епохи та культури.
"Це щось, що я перечитую, коли потребую натхнення. Ніхто не є несприйнятливим до тиску любові чи величини смутку, який може принести втрачене кохання. Мене завжди надихають слова цих великих мислителів, лідерів і авторів, які пишуть на цю позачасову тему", — ділився враженнями Тайсон.
- "Історія темношкірих жінок Сполучених Штатів", авторки — Дайна Ремі Беррі та Калі Ніколь Гросс
Авторки розповідають про видатних жінок, які вплинули на розвиток культури, політики та прав людини в країні. Книга зосереджується на темах боротьби, стійкості та досягнень жінок, яких часто ігнорували в історичних записах. Це важливий внесок у вивчення жіночої історії, що підкреслює різноманітні внески американок африканського походження у розвиток суспільства.
"Голоси та розповіді темношкірих жінок у Сполучених Штатах часто хибно змішують і створюють стереотипи в один великий колектив, але це величезний, багатогранний і багатошаровий ресурс. Я прочитав цю книгу як нагадування про мою матір, її матір і боротьбу, досягнення, гордість та культуру наших предків", — говорив боєць.
- "Великий Гетсбі" Френсіса Скотта Фіцджеральда
Цей роман про Америку був написаний у 1920-ті роки. Він оповідає історію Джея Гетсбі, багатого чоловіка з таємничим минулим, та його любові до Дейзі Б'юкенен. Гетсбі прагне відновити романтичне минуле, організовуючи розкішні вечірки з надією привернути її увагу.
Твір торкається теми американської мрії, класових відмінностей і трагічного бажання повернути втрачене.
Це один із найвпливовіших романів XX століття, що досі захоплює читачів своєю драмою та тонкою критикою суспільства.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected].