Перейти до основного змісту
На аукціоні вперше продали картину, яку створила робот-гуманоїд

На аукціоні вперше продали картину, яку створила робот-гуманоїд

Роботу людиноподібної роботеси з ШІ продали за 1 млн доларів на аукціоні
Робот-гуманоїд Ai-Da на саміті ООН, 7 липня 2023 року. Getty Images/Johannes Simon/Aidan Meller

Портрет англійського математика Алана Тюрінга, створений роботом-гуманоїдом Ai-Da, продали на аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку за 1 084 800 доларів (44,496 млн грн).

Про це повідомляє The Guardian.

Портрет Тюрінга, розмірами 2,3 метра на 1,62 метра, має назву "Ш. І. Бог". Ai-Da створила його у 2024 році змішаною технікою на полотні. Роботу виставляли на Глобальному саміті ООН "ШІ за благо".

Ai-Da малює, базуючись на побаченому, оскільки не має уяви. Вонa створила портрет після розмови з розробниками, які запропонували створити образ Тюрінга. У робота запитували, який колір, стиль, тон, текстуру використати в картині, перш ніж показали їй фотографію Тюрінга, після цього вона взялася до малювання.

"Приглушені тони та розбиті площини обличчя" натякають на "боротьбу, про яку Тюрінг попереджав, що ми зіткнемося, коли справа дійде до управління штучним інтелектом", поділився Ейдан Меллер, спеціаліст із сучасного мистецтва.

Очікували, що картину продадуть за суму від 120 000 до 180 000 доларів.

"Сьогоднішня рекордна ціна продажу першого твору людиноподібної художниці-робота, виставленого на аукціон, знаменує момент в історії сучасного мистецтва та відображає зростання взаємозв'язку між технологіями штучного інтелекту та світовим ринком мистецтва", — йдеться в заяві аукціонного дому.

"Ключовою цінністю моєї роботи є її здатність служити каталізатором для діалогу про нові технології", — сказала AI-Da. Вона додала, що її робота підносить питання про божественну природу штучного інтелекту та суспільні наслідки цього прогресу.

Крім того, у 2018 році на аукціоні Christie’s за 432 тисячі доларів продали "Портрет Едмонда де Беламі": його створив генеративний штучний інтелект з безлічі фрагментів зображень з Wiki Art. Проєктом керував французький колектив Obvious.

Алан Тюрінг — англійський математик і вчений-інформатик, який відіграв вирішальну роль у боротьбі з нацистською Німеччиною, розкодувавши "Енігму" — німецьку військову шифрувальну машину. Він був одним із перших, хто застерігав від використання ШІ, ще в 1950-х.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок