Тема президентських виборів у США настільки гостро відчувається в американському суспільстві, що це не лишає осторонь і митців — вони створюють плакати, інтерактивні інсталяції та твори в публічному просторі, що закликають голосувати.
Окрім того, музеї, які слугують місцями голосування, наразі представляють виставки відомих темношкірих митців та мисткинь — Елізабет Кетлетт, Тайлера Мітчелла, ніби натякаючи на свою позицію щодо виборів 2024 року.
Суспільне Культура розповідає про кілька мистецьких робіт, що закликають американських громадян голосувати.
Беверлі Маківер, "ГОЛОСУЙ Чорна краса" (2024)
Беверлі Маківер — сучасна художниця, що переважно працює з живописом та рисунком. Вона народилася та виросла у штаті Північна Кароліна. Нині викладає мистецтво в одному з найпрестижніших вишів США.
Хоча більшість робіт Маківер становлять автопортрети, на постері "ГОЛОСУЙ Чорна краса" зображена оголена рудоволоса чорношкіра жінка, вкрита квітами. Художниця побачила її на одній з вечірок: тоді авторка була вражена її зовнішнім виглядом — жінка була оголена та вкрита фарбою з голови до ніг, що відсилало до африканської культури.
Беверлі Маківер вирішила, що ця жінка стане її героїнею. Образ дівчини став центральним у постері для адвокаційної кампанії National Artists For Democracy, що організувала ініціатива People For the American Way. Мета кампанії — закликати якомога більше людей голосувати, щоб підтримати демократію.
На постері Беверлі Маківер написано англійською "Голосуй", однак літера "т" втілена як символ вульви, наголошуючи на тому, що результати виборів безпосередньо впливають на репродуктивні права жінок.
"Уряд не повинен вказувати нам, що ми можемо, а що не можемо робити з нашими тілами", — сказала Маківер.
"Я щиро сподіваюся, що ця кампанія (митці за демократію. — Ред.) стане потужним закликом до дії, мотивуючи кожного та кожну брати участь у демократичному процесі, віддаючи свої голоси", — додала вона.
Дженні Гольцер, "Голосуй за майбутнє" (2022 — дотепер)
Всесвітньо відома художниця Дженні Гольцер продовжує серію робіт, яку розпочала у 2022 році. У нових роботах, розміщених у публічному просторі, вона звертається до гасел: "Новини не мають лякати дітей", "Голосуй за неї", "Голосування важливе" тощо.
Текст — її основний медіум та форма, якою вона намагається достукатися до людей. Та у цій серії Гольцер також звертається до нарочитої форми вуличної реклами, намагаючись конкурувати із великою кількість комерційних повідомлень надворі.
Гольцер — прихильниця демократії, вона неодноразово критикувала Трампа та говорила про ризики його політики, зокрема у сферах громадянських свобод та рівності.
Керіс Рейд, "Голосуй" (2024)
У своїй практиці каліфорнійська мисткиня Керіс Рейд часто звертається до теми квітів. У роботі "Голосуй" вона також використовує квітку як символ, що вписаний у слово-заклик.
Робота стала частиною проєкту "Мистецтво заради змін": ініціатива виникла у 2018 році та співпрацює з непартійною, некомерційною організацією When We All Vote, заснованою Мішель Обамою. Метою обох компаній є збільшення участі виборців.
"Це неймовірно важливий рік виборів, і я рада підтримати ініціативу When We All Vote у їхніх зусиллях залучити якомога більше людей до голосування", — коментує художниця.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]