У Єрусалимі знайшли фрагмент глечика віком 1200 років — на ньому виявили відбиток котячої лапки. Вчені кажуть, це найдавніший доказ того, що коти "місять тісто" — саме так називають поведінку котів, коли вони переступають лапками по поверхні.
Про це 28 жовтня розповідає Live Science.
Археологи вважають, що гончар залишив глечик сушитися на сонці перед тим, як випалити його в печі. І оскільки поверхня була ще вологою, то там залишився відбиток лапок котика, який вирішив теж погрітися на сонечку.
"Ми вважаємо, що кішка «місила», а не просто лежала на глечику, тому що її кігті були витягнуті й залишили глибокі сліди на глиняній поверхні", — повідомляють дослідники.
Форма невеликого відбитка — це передня лапка котика розміром 3 на 3 сантиметри. Ймовірно, тваринка лежала поряд із глечиком.
Рештки посуду знайшли на місці стародавнього житлового кварталу біля вершини гори Сіон. Раніше археологи ідентифікували інший керамічний посуд періоду Аббасидів (750–1258 рр. н. е.), що дозволило припустити й вік цього уламку.
Це означає, що кіт жив за часів Аббасидського халіфату — династії, яка правила великими територіями Ісламської імперії. У цей період Єрусалим перебував під владою мусульман, але серед його мешканців були також євреї та християни.
Рештки котів уже знаходили на території Ізраїлю — тваринки мали особливе значення в ісламській культурі за часів Аббасидів. Вони "згадуються в ранніх ісламських джерелах, а пророк Мухаммед, як кажуть, мав велику любов до котів".
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]