Британський уряд перевірить динамічне ціноутворення квитків, коли ціна зростає залежно від попиту на концерти британського гурту Oasis, яке гурт використав, щоб запобігти перекупам і штучному завищенню цін.
Про це повідомляє Le Monde.
Британський музичний гурт Oasis, який об'єднався 27 серпня через 15 років після розпаду й анонсував тур містами Великої Британії та Ірландії, викликав незадоволення шанувальників та навіть перевірку британським урядом динамічного ціноутворення.
Британський уряд оголосив про розслідування "прозорості та використання" динамічного ціноутворення. Це сталося після того, як фанати гурту намагалися купити квитки на анонсовані концерти гурту Oasis.
На сайтах продажів квитків 31 серпня сталися збої: ті, кому вдалося потрапити на сайт, побачили, що попередні ціни виросли ледь не у два рази.
На Ticketmaster — одному з офіційних вебсайтів продажу Oasis — квитки без місця, початкова ціна яких становила близько £150 (приблизно 8,1 тис. грн), продавали за понад £350 (приблизно 18,9 тис. гривень); їх позначили "квитки з попитом".
Міністерка культури Ліза Ненді назвала завищені ціни "депресивними" 1 вересня, вона додала, що таку практику переглянуть в межах урядових консультацій щодо захисту споживачів, які купляють квитки.
"Ми порушуватимемо питання щодо прозорості та використання динамічного ціноутворення, включно з технологіями, пов'язаними з системами масового обслуговування, які стимулюють це", — сказала Ненді.
Динамічне ціноутворення використовують авіакомпанії та служби таксі. Цю тенденцію підхопила концертна індустрія. Компанія, яка поширює квитки на концерти Oasis, сказала, що артисти самі вирішують, вибирати чи ні практику, коли вартість квитка змінюється залежно від попиту.
Шанувальники гурту вважають, що при величезному попиті, який не перекривається кількістю квитків, ця практика є "жадібною", "огидною" та "здирницькою".
Гурт спробував цю стратегію продажу, щоб запобігти перекупам і штучному завищенню вартості квитків. Раніше Oasis попереджав, що "квитки, продані з порушенням умов, будуть скасовані", це сталося після того, як на деяких сайтах квитки на концерт гурту продавали за ціною в 6000 фунтів стерлінгів.
До слова, в Ірландії продаж квитків вище за їхню номінальну вартість є поза законом. Віцепрем'єр-міністр Майкл Мартін розкритикував "підвищення цін, коли деякі з квитків на концерти в Дубліні продавали по 400 євро".
Що відомо про гурт Oasis
Гурт Oasis заснували в 1991 році в Манчестері, учасники виконували музику в стилі бритпоп. Лідерами гурту брати Ноел та Ліам Галлагери. Гем Арчер грав на гітарі, Алан Вайт на барабанах, Пол Макгвіган — на басу, Пол Артурус — на гітарі. Їхнім першим альбомом був Definitely Maybe 1994 року, що за опитуванням журналу Q став найкращим британським альбомом всіх часів.
Останнім альбомом гурту (сьомим за рахунком) став Dig Out Your Soul 2008 року, який став 38-м у рейтингу найкращих альбомів 2008 року від журналу Spin.
Найвідомішою композицією гурту є пісня Wonderwall 1995 року.
Коли гурт розпався, соліст Ліам Галлагер виступав у Києві на Atlas Weekend 2019.
А його брат Ноел Галлагер у 2019 році випустив пісню, в якій використав елементи українського танцю і бойового мистецтва гопака, його виконали учасники Бредфордського клубу української діаспори у Британії.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]