Зараз в Україні активно обговорюють потребу відмовитися від Telegram. Серед причин — імовірний зв'язок популярного месенджера з російськими спецслужбами та олігархами, загроза для даних українських користувачів, а також велика кількість дезінформації на платформі.
Нещодавно Суспільне Культура розповідало про історію створення та численних заборон Telegram, а тепер пропонуємо добірку месенджерів, які можуть стати хорошою альтернативою цієї соцмережі.
Signal
Signal відомий своїм акцентом на конфіденційність користувачів та вважається одним із найбільш захищених месенджерів. Він використовує відкритий вихідний код і наскрізне шифрування для всіх повідомлень, тоді як у Telegram ця функція доступна лише для "секретних чатів".
Окрім цього, Signal майже не збирає дані про користувачів (лише номер телефону), тож це ідеальний варіант для тих, хто цінує приватність.
Також цей месенджер має додаткові функції для захисту листування: таймер для самознищення повідомлень, блокування знімків екрана і додаткове шифрування метаданих.
Варто зазначити, що Signal може працювати навіть за вкрай слабкого мобільного покриття.
Основна перевага WhatsApp у тому, що цей месенджер популярний у всьому світі — на відміну від Telegram, основна аудиторія якого зосереджена в країнах Східної Європи (Україна, Росія, Білорусь), Центральної Азії (Казахстан, Узбекистан, Киргизстан), Близького Сходу (Іран, Туреччина, Саудівська Аравія) та Індії.
Усі повідомлення в WhatsApp за замовчуванням захищені наскрізним шифруванням. Окрім цього, WhatsApp пропонує легке резервне копіювання та відновлення чатів через хмарні сервіси, як-от Google Drive або iCloud.
Viber
Попри те, що молодь зараз часто упереджено сприймає Viber, цей месенджер пропонує низку інструментів для бізнесу та комунікації, не гірших, ніж у Telegram.
Viber підтримує великі групові чати, а функція Viber Out дає здійснювати дзвінки на мобільні та стаціонарні телефони за низькими тарифами.
Як і попередні варіанти, цей месенджер забезпечує захист усіх приватних чатів і дзвінків завдяки наскрізному шифруванню.
Facebook Messenger
Насамперед варто зазначити, що Messenger інтегрований з Facebook — і це зручно для людей, які вже активно користуються цією соціальною мережею.
Окрім базових можливостей, як-от відео- та голосові дзвінки, Messenger пропонує розширення для бізнесу. Зокрема, там можна створювати чатботів, які автоматично відповідають на популярні запитання, приймають замовлення, надають інформацію про продукти або послуги тощо. Щобільше, боти в Messenger можуть інтегруватися з CRM-системами, платформами електронної комерції (наприклад, Shopify) та іншими бізнес-інструментами для автоматизації різних процесів.
Threema
Застосунок розроблений у Швейцарії, тож дотримується суворих європейських законів про захист даних. Окрім цього, він не вимагає реєстрації за номером телефону, що додатково підвищує рівень анонімності користувачів. Забезпечує наскрізне шифрування для всіх повідомлень, дзвінків та файлів.
Втім, цей месенджер платний: завантажити його коштує 6$ (приблизно 250 гривень).
Discord
Discord спочатку був розроблений для геймерів, але протягом останніх років аудиторія платформи суттєво урізноманітнилася.
Сервери Discord легко налаштовувати під різні потреби — від геймерських ком'юніті до робочих просторів. Щобільше, застосунок підтримує безліч ботів для автоматизації, управління серверами, ігор, музики та аналітики.
Базові функції платформи доступні безкоштовно.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]