"Ферзевий гамбіт" став найпопулярнішим мінісеріалом "Netflix" в історії

"Ферзевий гамбіт" став найпопулярнішим мінісеріалом "Netflix" в історії

"Ферзевий гамбіт" став найпопулярнішим мінісеріалом "Netflix" в історії
. Netflix

Екранізація роману Волтера Тевіса очолила список найбільш популярних серіалів стрімінгового сервісу "Netflix". За 28 днів серіал переглянуло 62 мільйони сімей.

Про це повідомляє пресслужба "Netflix".

Всього за 28 днів з моменту прем'єри серіалу на стрімінговому сервісі його переглянули понад 62 мільйони домашніх акаунтів, що є абсолютним рекордом в історії "Netflix". Підрахувати кількість "піратських" переглядів "Ферзевого гамбіту" неможливо.

Крім того, "Ферзевий гамбіт" став найпопулярнішим серіалом у 63 країнах та увійшов до топової десятки ще у 92. Однойменний роман Волтера Тевіса, вперше опублікований в 1983, увійшов до списку бестселерів "New York Times".

Історія хіта Netflix

Мінісеріал "Ферзевий гамбіт" розповідає історію вигаданої американської шахістки Бет Гармон, яка з дитинства виявила талант до шахів і в 1960-х роках бореться за титул чемпіона світу та протистоїть власній алко- та наркозалежності. Головні ролі виконали Аня Тейлор-Джой та Томас Броді-Санґстер.

Прототипом для персонажа Бет Гармон став відомий американський шахіст Боббі Фішер, який в 1972 став першим американцем, який отримав титул чемпіона світу з шахів, перемігши радянського шахіста Бориса Спаського.

Спортивним консультантом проєкту "Netflix" став відомий шахіст Гаррі Каспаров. За його порадою у фінальному шаховому протистоянні серіалу автори відтворили партію українського шахіста Василя Іванчука з американцем Патріком Вольфом 1993 року.

Що відомо

  • Американський стрімінговий сервіс "Netflix" розповів, які фільми, серіали та телешоу зняли з показу на вимогу різних держав з 2015 по 2020 роки.
  • "Netflix" випустив документальний фільм "Мій учитель восьминіг" про режисера і фридайвера Крейга Фостера, який під час своїх пірнань у південній частині Африки подружився з восьминогом.
  • "Netflix" відкрив безкоштовний доступ до восьми серіалів та фільмів власного виробництва. Для їх перегляду не потрібно буде реєструватися та купувати підписку.

На початок