Великий герб України: Мінкульт обрав на конкурсі два ескізи переможців

Великий герб України: Мінкульт обрав на конкурсі два ескізи переможців

Великий герб України: Мінкульт обрав на конкурсі два ескізи переможців
. Влада Прізова / Суспільне

Міністерство культури обрало два ескізи Великого Герба. На основі одного з них буде створено великий Державний герб України.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного Влада Прізова.

"Мали бути три переможці, але комісія вирішила, що на другу премію, яка передбачає 50 тисяч грн премії, кандидата немає. За перше місце автор отримав 100 тисяч грн, за третє - 30 тисяч", - зазначив голова геральдичного товариства Андрій Гречило.

Перше місце отримав ескіз карикатуриста, художника, співавтора малого герба України Олексія Кохана.

Мінкульт обрав два ескізи, які можуть стати Великим гербом
Ескіз, який посів перше місце. Київ, 19 листопада 2020 року. Влада Прізова / Суспільне

Третє місце посів ескіз створений геральдистом Іваном Турецьким, Дмитром Дубілетом і групою авторів з креативної агенції Banda.

Великий герб України: Мінкульт обрав на конкурсі два ескізи переможців
Ескіз, який отримав третє місце. Київ, 19 листопада 2020 року.

Тепер до 1 грудня міністерство культури та інформаційної політики має подати Міністерству юстиції ескізи трьох переможців. Далі Мін’юст обере найкращий варіант і подасть його для затвердження у Верховну раду. Але щоб ескіз затвердили як державний символ, за нього мають проголосувати щонайменше триста народних депутатів.

Що відомо

  • 25 серпня Верховна рада підтримала в цілому проєкт постанови про оголошення конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба України.
  • Питання створення проєкту великого герба підіймали у 1991, 1996, 2001 та 2007 році, проте досі його так і не вдалося затвердити. Досі в Україні офіційно використовується лише малий герб.
  • 19 лютого 1992 року Верховна рада затвердила Державний герб України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті. При цьому від початку затвердження тризуб вважався малим гербом України, та, відповідно до 20 статті Конституції, головним елементом великого Державного герба України.
  • 19 серпня у пресслужбі апарату ВРУ повідомили про проведення позачергового засідання 25 серпня 2020 року за ініціативою президента Володимир Зеленського.
На початок