У Москві остаточно перейменували театр українця Романа Віктюка

У Москві остаточно перейменували театр українця Романа Віктюка

Театр Романа Віктюка у Москві
Театр Романа Віктюка у Москві. Відкриті джерела

Авторський театр українського режисера Романа Віктюка у Москві отримав нову назву — "Театр-сцена Мельников".

Про це повідомив Дмитро Голубєв, який був учнем Віктюка.

"Сьогодні історичний день. Припинив своє існування один із найкращих авторських театрів світу, заснований великим режисером, народним артистом України та Росії, професором, учителем, маестро Романом Віктюком", — написав він.

Львів'янин Роман Віктюк заснував свій театр у Москві в 1996 році. Тепер за наказом художнього керівника Костянтина Богомолова його перейменовують, а з репертуару приберуть усі спектаклі українського режисера.

Зокрема, в театрі більше не будуть показувати вистави "Фріда", "Служниці", "Останнє кохання Дон Жуана", "Незрівнянна!", "Ілюзії кохання", "Кіт у чоботях" та "Маскарад Маркіза де Сада". Також із репертуару зняли постанови "Венеціанка" Ігоря Неведрова і "Лакейські ігри" Олександра Карпушина.

Зазначають, що попри власну відмову від вистави "Фріда" театр не заперечує, щоб її показували на альтернативних майданчиках.

"Що буде з роботами Романа Віктюка та його учнів? Ми оберігатимемо ті з них, що не втрачають естетичної енергії; ми збережемо на сайті розділ про творчість Віктюка, про його вистави; ми підтримуватимемо пам'ять про режисера, організовуючи ювілейні заходи та лекції. Ми вийшли з ініціативою відкрити на будівлі театру пам'ятну дошку", – повідомив Богомолов, передає "УП. Культура".

Окрім цього, Богомолов дав вказівку прибрати із соцмереж театру будь-які згадки про Віктюка. Тепер театр матиме ім'я архітектора будівлі — Костянтина Мельникова.

Голубєв також поділився, що в закладі зараз відбуваються кадрові зміни: багатьох працівників звільняють, на їхнє місце приходять нові люди.

Що відомо про Романа Віктюка

Роман Віктюк народився у Львові 28 жовтня 1936 року.

Навчався у Московському інституті театрального мистецтва. Згодом повернувся до рідного міста, де певний час працював у Театрі юного глядача. Втім, протягом життя митець встиг попрацювати ще й у Твері, Одесі, Києві, Таллінні, Саратові, Казані, Ризі, Ленінграді та Москві.

Режисер поставив понад 250 вистав. Низка з них вважалася експериментальними й епатажними: Віктюка часто називали автором, який "шокував сміливими та неординарними постановами".

У період СРСР влада забороняла певні спектаклі львівського режисера. Сам Віктюк заявляв, що принципово не хотів обслуговувати систему своєю творчістю. Проукраїнські погляди митця проявлялися ще й у тому, що у 2004 році він підтримав Помаранчеву революцію, а у 2014-му закликав жителів Донеччини не вірити пропаганді, яка лунає з їхніх телевізорів.

У 1996 році Віктюк заснував свій авторський театр у Москві. У коментарі для "Української правди" його учень зазначив, що той тримав у "самому серці ворога театр з проукраїнською, навіть русофобською позицією". Зазначають, що маестро свідомо дистанціювався від росіян.

Роман Віктюк помер у 2020 році на 85-му році життя від інсульту, спричиненого коронавірусом.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок