Біля міста Асуан на півдні Єгипту археологи виявили десятки родинних гробниць. Єгипетсько-італійська археологічна експедиція виявила 33 гробниці під час робіт біля мавзолею Ага Хана на заході міста.
Про це повідомляє The National News.
Гробниці датуються пізнім періодом Стародавнього Єгипту (664–332 роки до н. е.), птолемеївським періодом, коли країною правила грекомовна династія (305–30 роки до н. е.) та римським періодом (30 р. до н. е. — 641 р. н. е.). Деякі з гробниць все ще містять муміфіковані останки та поховальні предмети, що можуть дати нові знання про історію району Ага Хана та хвороби, які вражали його давніх мешканців.
Єгипетські та греко-римські родинні поховання можуть надати нову інформацію про стародавні хвороби та поховальні обряди.
"Це відкриття додає нові деталі до історії району Ага Хана", — зазначив доктор Мохамед Ісмаїл Халед, генеральний секретар Вищої ради старожитностей.
Доктор Айман Ашмауї, голова сектору єгипетських старожитностей у Вищій раді старожитностей, зазначив, що попередні дослідження муміфікованих останків свідчать, що 30–40 % похованих у гробницях померли молодими: від новонароджених до підлітків.
Архітектура гробниць різноманітна: деякі мають склепінчасті входи, перед якими розташовані відкриті двори, оточені стінами з глиняної цегли, тоді як інші вирізані безпосередньо в скелі.
Серед знахідок у гробницях — кілька мумій, включно з дорослою людиною, ймовірно жінкою, та дитиною, яка могла померти у віці від одного до двох років. Два тіла були знайдені разом у кам'яному саркофазі. Поки що це залишається таємницею і потребує подальшого дослідження.
Інші знахідки охоплюють залишки розмальованого картону, глиняні та кам'яні фігурки, дерев'яні труни та столи для жертвоприношення.
Доктор Абдель Мунім Саїд, генеральний наглядач за старожитностями Асуану і Нубії та директор єгипетської частини експедиції, припустив, що середній клас жителів острова Асуан був похований у цій частині некрополя, тоді як верхня частина була призначена для вищого класу.
Для вивчення мумій використовували сучасні технології, зокрема рентгенівський аналіз, що дає змогу дізнатися деталі про риси обличчя, стать, вік на момент смерті та наявність органічних захворювань.
Докторка Патріція Піачентіні, професорка єгиптології в Університеті Мілана та директорка італійської частини експедиції, розповіла про попередні дослідження мумій, що деякі з вивчених людей страждали від інфекційних захворювань, кісткових розладів, анемії, недоїдання, захворювань грудної клітки, туберкульозу та остеопорозу. Виявили, що деякі померли у старшому віці від важких кісткових захворювань.
Експедиція планує продовжити роботу на цьому місці, щоб дізнатися більше про жителів цього району.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]