Київська галерея підготувала інсталяцію на мистецькому ярмарку в Швейцарії

Київська галерея підготувала інсталяцію на мистецькому ярмарку в Швейцарії

Інсталяція від Voloshyn Gallery у Швейцарії
Інсталяція Абі Шеху та Voloshyn Gallery на Liste Art Fair. Voloshyn Gallery/Voloshyn Gallery

На мистецькому ярмарку Liste Art Fair, що триває з 10 по 16 червня в місті Базель у Швейцарії, представили роботу албанської мисткині Абі Шеху від української галереї Voloshyn Gallery.

Про це повідомляє The Artnews.

Всього в мистецькому ярмарку взяла участь 91 галерея з 35 країн.

Абі Шеху і Voloshyn Gallery підготували мультимедійну інсталяцію під назвою see, once more the stars ("Бачиш, ще раз зірки"). Робота звернена до колективної амнезії та забутої історії утисків в Албанії.

У цій роботі відображена історія родини Шеху, яка мігрує з Албанії після падіння уряду диктатора Енвера Ходжі. В центрі композиції чорно-біле фото печер вздовж річки Вйоса в Албанії. Навколо фото на підставках розташовані "вази", глиняні скульптури, що мають форму викривлених посудин зі звуженням вгорі.

На мистецькому ярмарку в Швейцарії інсталяцію підготувала київська галерея
Інсталяції Абі Шеху на мистецькій виставці у Швейцарії. Voloshyn Gallery

На старих телевізорах є відео, створені з фото малюнків графіті в політичній в'язниці Спач в Албанії. В'язниця була табором трудових робіт у 1968–1990 роки. Спач, як і його графіті, перебувають у поганому стані, тож Шеху документує те, що може зникнути.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок