1 червня — День захисту дітей: добірка книжок для малечі та батьків про світло, що долає темряву

1 червня — День захисту дітей: добірка книжок для малечі та батьків про світло, що долає темряву

Дитячі книжки
Українські книжки для дітей: що почитати?. Суспільне Культура/Ольга Макаревич

До Міжнародного дня захисту дітей Суспільне Культура розповідає про 9 книжок для найменших читачів, які допоможуть краще дізнатися про світ.

  • "Війна, що змінила Рондо", Романа Романишин, Андрій Лесів

Це книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти. А ще ця книга – це привід для вдумливої розмови з дітьми (або й зі собою) про те, що діється нині в країні чи й деінде у світі, у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму.

  • "Чи легко жити циклопам?", Олександр Шатохін

П’єр — циклоп. Чи легко йому живеться з одним оком? Хочеш уранці протерти очі — зась! Хочеш підібрати окуляри — дзуськи! Але П’єр не занепадає духом, бо в нього є друзі, якими він щиро захоплюється: дівчинка Ліза на візку, яка вправно танцює, та незрячий піаніст пан Марко, який об’їздив із концертами майже весь світ. П’єр називає своїх друзів циклопиками та дуже ними пишається. А ще П’єра надихають Видатні Циклопи — відомі люди, які досягли висот, попри свої особливості.

  • "Країна призначення", Тетяна Давиденко

Листи ведмедя Степана – це подорожні нариси, написані від імені то в півкулі західній, то у східній середньостатистичного українського ведмедика. Це історії з різних екзотичних країн і міст, а також міст України, які Степан справді відвідав. Тут багато іронії та інтертекстуальності. Пишучи листи до своєї хазяйки, Степан проводить короткий курс української і світової літератури. Країна ж призначення завжди Україна.

  • "Хоробрі казки" Ірина Виговська, Вікторія Мурована

Це терапевтичні розповіді про досвід українських родин. Ці родини різні, як і всі ми, але кожна має свою історію життя в нових реаліях воєнного часу. В основу казок лягло дванадцять найважливіших тем: дружба, підтримка, розлука, доброта, солідарність, втрата, належність до спільноти, віра у спільну перемогу та інші. А головне, що кожна історія в цій книзі — зі щасливим завершенням.

  • "Абрикоси зацвітають уночі", Оля Русіна

Високо в небі над Донбасом літав безпілотник, а потім він зустрів хлопчика Устима і його собаку Жменьку. Життя поблизу окупованих територій, де живе хлопчик, — незвичне, але й там можна зустріти справжнього друга, побачити світ іншими очима і знати, що на твоїй вулиці неодмінно цвістимуть абрикоси.

  • Серія книг про стихії: "Земля", "Вода", "Вітер", "Вогонь", Анна Сковронська

Це особлива серія про те, як "працює" природа. У ній йдеться про важливі питання, іноді дуже складні, але пояснення написані просто, мовою, яка подобається дітям. У цих книжках діти дізнаються більше про те, які скарби приховує земля, як утворюється шторм і як виверження вулкана змінює небо, куди мандрує пил і чому вода важлива для всього живого. І ще багато чого цікавого.

  • "Твоя книга про кіно", Ольга Бірзул

Як з’явилося і еволюціонувало кіно? Як воно відзеркалює наші страхи і мрії, а також впливає на масову свідомість? Як працює сучасна кіноіндустрія? І які професії необхідні у кіновиробництві? Про усе це та багато іншого розповість "Твоя книга про кіно" від Ольги Бірзул, кураторки кінопрограм і культурної менеджерки. Та ще й порекомендує цікаві фільми до перегляду й розкаже, як створити власні колекції улюблених стрічок.

Ця книжка точно прокачає ваші глядацькі навички та емоційний інтелект, надихне довідатися про кіномистецтво більше!

  • "Моя мама — гора", Христя Венгринюк

Дорослі не завжди бувають непохитними, наче гори. Іноді вони теж бояться, а буває й так, що страх оповиває все туманом. Так сталося з мамою одного хлопчика. І ця історія розповідає про те, як вони разом віднаходять місце сили, про те, як вони досліджують почуття й емоції — і стають одне для одного саме тими непохитними й прекрасними горами, оповитими сонцем любові. У ваших руках глибока й важлива книжка про батьків, які залишаються дорослими заради дітей. І про дітей, які не повинні перетворюватися на дорослих заради батьків. Книжка, яка гоїть рани, спрощує складне й огортає спокоєм.

  • Іскорки суперсил», ЮНІСЕФ, М. Артеменко, Н. Музиченко, Г. Ткачук

Книга містить 16 казок, кожна з яких навчить різним навичкам: від розуміння сенсорних відчуттів, емоцій, креативності та безпечної поведінки до самостійності, відповідального ставлення і взаємодії з дорослими.

Діти впізнають себе у певних вчинках казкових героїв і водночас отримують нові "суперсили" від кумедних та кмітливих персонажів.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок