Кінематографічна та проста: як гравці оцінюють продовження гри Hellblade

Кінематографічна та проста: як гравці оцінюють продовження гри Hellblade

Реліз гри Senua's Saga відбувся 21 травня 2024 року
Кадр із гри Senua's Saga. Скриншот із трейлера до гри

Британська компанія Ninja Theory 21 травня випустила другу частину екшн-трилеру Hellblade: Senua’s Sacrifice — Senua's Saga: Hellblade II. Зараз вона на Steam має 89,3% позитивних відгуків. Поки немає точної статистики скільки людей завантажило гру, але у день релізу одномоментно у неї грало майже 4 тисячі людей.

Гра створена за мотивами скандинавської міфології — сюжет розгортається у Х столітті. У центрі — кельтська воїтелька Сенуя, яка бореться з вікінгами, щоб помститися за знищення її народу. Мета гравця — допомогти їй пройти цей шлях помсти.

Ігровий процес має управління від третьої особи, через яке гравець контролює Сенуа та досліджує локації, де б'ється із ворогами та вирішує головоломки (без їх вирішення гра не пропустить гравця далі сюжетом).

Колишній креативний директор компанії Тамім Антоніадес раніше зазначав, що розробники надихалися Ісландією. Також студія намагалася розвинути тему психічних розладів з першої частини — Сенуа має поліморфний психічний розлад.

Гравці, які вже зіграли у гру, відзначають її кінематографічність та графіку загалом. Зокрема окремі кадри ніби імітують роботу оператора, а інколи навіть важко зрозуміти де починається чи закінчується кат-сцена. Також зазначають, що сам сетинг ніби виносить гравця за межі сюжету — і можна лише спостерігати за діями головної персонажки.

Крім того, кінематографічності додає і графіка — окремі пейзажі легко сплутати з реальними фотографіями.

Хоча помітили і проблеми. Зокрема, якщо грати на Xbox, то можна помітити легкий ефект замилення через меншу деталізацію простору.

Разом з тим відзначають, що бойова система гри досить проста, навіть дещо примітивна — гравець фактично може ухилятися або бити мечем.

У PC Gamer взагалі відзначили, що Ninja Theory ще більше спростила бої у новому релізі, а рівні за відчуттями стали лінивішими.

Хоча й додають, що так зробили, найімовірніше, щоб зберегти кінематографічність. Наприклад, під час бою поряд може завʼязатися ще одна битва, або персонажі продовжуватимуть говорити між собою, або точитиметься розмова між голосами у голові головної персонажки.

Разом з тим, у налаштуваннях можна самостійно підвищити складність гри.

Гравці також відзначають головоломки — вони обумовлені сюжетом або дозволяють більше дізнатися про історію світу. Здебільшого це достатньо нестандартні задачі та візуальні загадки, які хоча й часто механікою повторюють завдання з першої частини, але все одно достатньо складні.

Загалом час, за який можна пройти всю гру, — 8-10 годин.

Гравці також відзначають вдалу графічну реалізацію субтитрів — вони зʼявляються саме так, з якого боку чуємо голос. Тому розробники рекомендують грати в навушниках. Це додатково працює на атмосферу гри.

Також гра має українську локалізацію. Гравці пишуть, що помилок не помітили і загалом переклад виконаний добре.

Варто також відзначити, що гра недоступна в Росії. Ще до релізу її можна було завантажити, але упродовж 22 травня Microsoft повністю припинила продаж у країні-агресорці. І хоча користувачі все ще можуть бачити картку у списках бажаного, але при відкритті сторінки зʼявляється повідомлення, що гра недоступна в регіоні.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок