У Японії знайшли рідкісне аніме, якому вже близько 100 років

У Японії знайшли рідкісне аніме, якому вже близько 100 років

Кадр з віднайденого аніме
Кадр з віднайденого аніме. NHK

У Японії знайшли рідкісний анімаційний фільм, знятий близько 100 років тому.

Про це повідомляє NHK.

Мультфільм під назвою "Гігієна ротової порожнини" створив у 1923 році виробник зубних щіток, компанія Lion, з метою підвищення обізнаності про профілактику карієсу. У нинішній компанії Lion стверджують, що автором роботи був Китаямі Сейтаро.

Стрічка триває приблизно вісім з половиною хвилин і розповідає про те, як підтримувати здоров'я зубів у дітей: в кадрі малеча їсть за допомогою ножа та виделки, чистить зуби тощо.

Зазначають, що у знайденому фільмі також використано комічні вирази, характерні для анімації: наприклад, дівчинка закочує очі, а потім усміхається, показуючи свої здорові зуби.

За словами доцента Університету Досіша та експерта з історії японської анімації Акіко Сано, "Гігієна ротової порожнини" — "цінний ключ до тогочасної японської анімації", адже збереглося небагато фільмів за цей період. Окрім цього, він відзначає детальну промальовку сторічного аніме.

Мультфільм виявили серед речей покійного кіномана.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок