Навчальна програма "Захист України" буде спільною для хлопців і дівчат — коментар Інни Совсун

Навчальна програма "Захист України" буде спільною для хлопців і дівчат — коментар Інни Совсун

Навчальна програма "Захист України": що відомо пояснює Інна Совсін
Інна Совсун. Інна Совсун. Фото: Голос

Міністерство оборони України затвердило нову навчальну програму із "Захисту України", робота над якою тривала з грудня.

Про це в ефірі Радіо Культура повідомила народна депутатка Інна Совсун, коментуючи ухвалений Верховною Радою в першому читанні законопроєкт щодо удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки.

"Зараз буде запускатися навчання вчителів і закупівля нового обладнання, на що було виділено окремо гроші державною субвенцією", – розповіла Совсун. Депутатка також вказала, що програма буде спільною для хлопців і дівчат.

"Без стройової підготовки, але з ознайомленням, чому важливо захищати Україну і чому держава обрала шлях у НАТО. Даватимуть базові навички цивільного захисту в умовах бойових дій. І, напевно, найцікавіше — навчатимуть керувати дронами", — додала вона.

Совсун пояснила, що "Захист України" – це предмет, який частина слухачів може знати за старою назвою "Допризовна підготовка юнаків" (ДПЮ). Програму розроблюють із грудня.

У чому буде принципова відмінність цієї оновленої програми від попередньої?

  • У старій програмі існували два так званих навчальних плани – для хлопчиків і для дівчаток, де всі дівчата вчили медицину, а хлопчики маршували на шкільному майданчику. Натомість нова програма буде спільною для всіх, опановувати її будуть разом і незалежно від статі.

"До слова, у процесі роботи над цією зміною ми їздили у деякі центри викладання предмета, які дещо оновили підходи, і ми бачили, як дівчата і хлопці вчаться разом. А там, де ще не вчаться разом, то було дуже цікаво спілкуватися із дівчатами-підлітками. Ми запитували їх «а як вам навчання?» і все таке. Вони кажуть: нам хочеться із хлопцями вчитися, у них якась цікавіша програма. Тому ця нова програма буде спільною для хлопців і дівчат", — коментує Совсун.

  • Строкова підготовка. У старій версії програми на неї відводилося 8 годин. При тому, що це предмет, який викладають 1 годину на тиждень — це 2 місяці. В оновленій програмі її не буде. Натомість в оновленій програмі діти початково будуть ознайомлюватися з "ідейними питаннями" на кшталт: чому важливо захищати Україну? що таке російсько-українська війна? хто є герої українсько-російської війни? чому Україна обрала шлях у НАТО?

"Також у самій програмі буде дуже багато практичних відпрацювань. Починаючи з того, що діти будуть вчитися керувати дронами. Вочевидь, не бойовими. Але я вже бачила такі пробні навчання для підлітків. Їм страшенно подобається. Вони всі змагаються за право покерувати дронами. Їм це дуже цікаво і, звичайно, це значно цікавіше, ніж стройова підготовка на плацу. Будуть інші сучасні військові технології, де вонипросто ознайомлюватимуться з тим, що зараз є. Це для того, щоб зрозуміти взагалі, як працює українська армія", — додає депутатка.

  • Захист цивільних у процесі війни. Цей блок додали для того, щоб діти розуміли мінімальні правила безпеки в умовах ведення бойових дій. Команда поспілкувалася з ДСНС: вони готові забезпечити навіть викладання цього блоку для вчителів.

"Ми також інтегруємо базові принципи військового управління, але у формі, яка є цікавою для дітей. Наприклад, рольова гра про те, як працюють армії НАТО. Тобто формат виконання завдання в арміях НАТО, який прописаний. Тільки діти будуть не бойове завдання виконувати, а якесь інше, яке їм буде зрозуміле. Але за принципами, які закладені в арміях НАТО. Наприклад, підготувати вечірку до дня народження. Ці формати вже випробувані у передових школах і показали свою результативність. Тому вони теж закладені в цю оновлену програму", — пояснює Совсун.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок