"Євробачення-2024": де дивитися виступ України у першому півфіналі і як голосувати

"Євробачення-2024": де дивитися виступ України у першому півфіналі і як голосувати

Перший півфінал "Євробачення-2024": де і коли дивитися
Фото першої репетиції alyona alyona та Jerry Heil. eurovision.tv

У вівторок, 7 травня, відбудеться перший півфінал "Євробачення-2024" у Мальме, де 15 учасників змагатимуться за право представити країну у фіналі. Україну представлятиме дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria — вони виступлять під номером 5.

Суспільне Мовлення покаже пряму трансляцію "Євробачення" на кількох платформах — дивитися можна буде на телебаченні та диджитал-платформах.

Коли дивитися півфінал "Євробачення-2024"

О 21:30 на телеканалі Суспільне Культура розпочнеться "Передшоу. Пісенний конкурс Євробачення-2024". Ведучими першого випуску стануть Тімур Мірошниченко та співачка Diana Gloster. А гостями будуть Борис Ґаїнічакійо, Євген Тріплов, Герман Нєнов.

Пряма трансляція першого півфіналу розпочнеться о 22:00. Коментуватиме шоу Тімур Мірошниченко.

"Євробачення-2024": де дивитися півфінал наживо

 • Телебачення

Передшоу та прямий ефір першого півфіналу транслюватиметься на телеканалі Суспільне Культура.

 • Цифрові платформи

Передшоу та перший півфінал можна буде також дивитися на диджитал-платформах Суспільного:

На YouTube-каналі Євробачення Україна о 21:30 дивіться "Передшоу", а з 22:00 слухайте та спостерігайте за роботою Тімура Мірошниченка наживо з коментаторської студії.

 • Радіо

Перший півфінал на Радіо Промінь коментуватимуть Дмитро Захарченко та Леся Антипенко, Анна Заклецька буде включатися зі стадіону Malmö Arena. Початок трансляції шоу о 22:00, передшоу — 21:30.

Як голосувати

У півфіналах можуть голосувати глядачі лише тих країн, які беруть участь у півфіналі. Тобто Україна віддає свої голоси лише 7 травня. Однак з України не можна голосувати за представниць України. Натомість українці з-за кордону зможуть віддати голоси за alyona alyona & Jerry Heil.

Також у першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Голосування у півфіналі розпочнеться після виконання останньої пісні та триватиме приблизно 15–25 хвилин.

Глядачі можуть віддати свої голоси за допомогою застосунків для iOS, Android або Windows. Зокрема, через додаток можуть голосувати з країн, які не беруть участь у конкурсі.

Також із країн, які не беруть участь у конкурсі, можна проголосувати через спеціальний сайт. Голосування для таких глядачів розпочнеться після закінчення трансляції другої генеральної репетиції обох півфіналів напередодні ввечері та завершиться на початку прямого ефіру.

Крім того, глядачі у країнах-учасницях зможуть голосувати по телефону та/або через SMS. Відповідні номери мають оголосити під час трансляції.

Можна проголосувати до 20 разів за представників країн, які вам подобаються.

Хто виступить у першому півфіналі

 1. Кіпр
 2. Сербія
 3. Литва
 4. Ірландія
 5. Україна
 6. Польща
 7. Хорватія
 8. Ісландія
 9. Словенія
 10. Фінляндія
 11. Молдова
 12. Азербайджан
 13. Австралія
 14. Португалія
 15. Люксембург

Також у першому півфіналі виступлять країни — засновниці "Євробачення" Велика Британія та Німеччина, а ще — переможниця минулого року Швеція.

Цьогоріч внесли декілька змін у правила конкурсу. Наприклад, збільшиться час глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника 11 травня. Про решту нововведень читайте у матеріалі.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представниць України на Пісенному конкурсі "Євробачення-2024".

Радіо Промінь — офіційний радіомовник "Євробачення".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок