13-й фестиваль американського кіно "Незалежність" розпочнеться 9 травня у Києві, Львові та Одесі.
Про це стало відомо із сайту фестивалю.
У межах події покажуть добірку кінокартин про сучасність Америки, її розмаїття та цінності, силу незалежної думки й свободи слова.
Програма традиційно охоплює три секції: ігрові фільми, документальні стрічки та ретроспективи, присвячені видатним американським режисерам сучасності. Зокрема, до програми увійшли кінокартини студії А24 та гіти міжнародних фестивалів, як-от Sundance та "Берлінале".
Відкриє "Незалежність" гран-прі цьогорічного кінофестивалю Sundance — стрічка "Порцелянова війна" (Porcelain War). Це буде українська прем'єра документального фільму про українських художників-керамістів, які опинилися в реаліях війни. Режисерами проєкту стали Брендан Белломо та герой стрічки Слава Леонтьєв.
У Києві фестиваль пройде в кінотеатрі "Жовтень". Львів зустріне американські фільми в кінотеатрі "Планета Кіно" (Forum Lviv) та культурному центрі America House. Одеські покази також відбудуться в місцевому America House.
Основна ігрова програма
- "Минулі життя" (Past Lives). Фільм, що має дві номінації на "Оскар", розповідає про друзів, які зустрілися після двадцятирічної розлуки і тепер розмірковують про долю, кохання та життєві вибори.
- "Я бачив тебе уві сні" (Dream Scenario). Це горор-комедія про вчителя біології від студії А24, у якій головну роль зіграв Ніколас Кейдж. Він також став продюсером проєкту.
- "Кухня" (La Cocina). Це стильна чорно-біла стрічка з основного конкурсу "Берлінале" з Руні Марою в головній ролі.
- "Усі ґрунтові дороги на смак солоні" (All Dirt Roads Taste of Salt). Поетичне кіно від студії А24 про життя родини з Міссісіпі.
- "Доросле життя" (Adults) – драмеді про дорослішання з Майклом Серою в головній ролі.
Документальна програма
- Стрічка "32 Звуки" (32 Sounds) досліджує явище звуку та обіцяє назавжди змінити слухове сприйняття глядачів.
- "Маестра" (Maestra) знайомить глядачів із п'ятьма диригентками, ламаючи стереотип "нежіночої" професії.
- Фільм "Вибір зброї: історія Ґордона Паркса" (A Choice of Weapons: Inspired by Gordon Parks) розповідає, як творчість одного фотографа вплинула на цілі покоління кольорових меншин у Штатах;
- "Майстер світла" (Master of light) – фільм про художника, колишнього ув'язненого, який розвинув свої мистецькі навички за ґратами.
- Документальний фільм "Ми годуємо людей" (We Feed People) розповідає про роботу міжнародної гуманітарної організації World Central Kitchen, яка забезпечує їжею людей, що постраждали від війни та катаклізмів.
- "Народ лакота проти Сполучених Штатів" (Lakota Nation vs. United States) осмислює тему колоніалізму та вигнання корінних громад з американських земель.
- "За межами утопії" (Beyond Utopia) – історія численних сімей, які ризикують життям, щоб втекти з деспотичної Північної Кореї.
- "Інше тіло" (Another Body) – моторошна стрічка про сучасні дипфейк-технології у порно. Тема висвітлюється на досвіді однієї американської студентки.
- "Проти всіх ворогів" (Against All Enemies) – фільм про екстремістські рухи під проводом колишніх військових ветеранів і загрозу демократії, яку вони несуть.
- "Нове покоління: ґейм-революція" (The New Americans: Gaming a Revolution) – документальна робота про вплив ґейміфікованих сервісів на фінанси та суспільство.
Ретроспективна програма
Цьогоріч у фокусі ретроспективної секції – доробок братів Джоеля та Ітана Коенів. До програми належать три фільми, які демонструють жанрове розмаїття творчого дуету:
- "Виховання Аризони (Raising Arizona)" — культова комедія про викрадення дитини з багатої сім'ї;
- сюрреалістична стрічка "Великий Лебовскі" (The Big Lebowski);
- "Старим тут не місце" (No Country for Old Men) — легендарний вестерн та чотириразовий лауреат премії "Оскар".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]