Герцогиня Единбурзька висловилася про війну в Україні

Герцогиня Единбурзька висловилася про війну в Україні

Герцогиня Единбурзька висловилася про війну в Україні
Герцогиня Единбурзька Cофі Гелен. Associated Press

Герцогиня Единбурзька Софі Гелен через відеозв'язок звернулася до українців і світової спільноти на міжнародній конференції "Відновлення прав жертв сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом: елемент миру та світової безпеки" в Києві.

Про це повідомила британська королівська сім'я в Instagram.

Софі Гелен у своїй промові наголосила на "величезних" масштабах сексуального насильства внаслідок повномасштабного вторгнення, які світова спільнота "не може ігнорувати".

"Ми ніколи не повинні забувати тих, хто вижили. Навпаки, ми мусимо стояти пліч-о-пліч з ними, щоб забезпечити справедливість і комплексне відшкодування, а також гарантувати, що цей злочин не стане прийнятною частиною конфлікту. Їхні права та голоси повинні бути в центрі всіх наших зусиль, спрямованих на те, щоб викреслити сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом, з підручників історії", — сказала вона.

Окрім цього, герцогиня сказала, що вражена самовідданістю та хоробрістю українців.

Зауважимо, що перша леді Олена Зеленська під час конференції заявила, що в Україні від початку повномасштабної війни зареєстровано 274 справи за статтею "сексуальне насильство".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок