Статую Атланта V століття до н. е. реконструювали та встановили на Сицилії

Статую Атланта V століття до н. е. реконструювали та встановили на Сицилії

Статую Атланта V століття до н. е. реконструювали та встановили на Сицилії
. Фото: Terence Kerr/X

На Сицилії встановили 8-метрову статую Атланта, датовану V століттям до н. е. Вона була однією з 38 статуй, які охороняли храм Зевса у Долині храмів.

Про це 29 лютого розповідає The Guardian.

Ця подія знаменує собою історичний момент примноження археологічної спадщини Сицилії завдяки роботі команди експертів та співпраці з Німецьким археологічним інститутом у Римі.

Статую реконструювали, взявши блоки пісковика і склавши кожен шматок на полиці, прикріплені до металевої конструкції.

Зараз Долина храмів є об'єктом світової спадщини ЮНЕСКО і найбільшим археологічним парком у світі, що займає 1600 гектарів і охоплює руїни семи храмів, міські стіни, в'їзні ворота, агору, римський форум, а також некрополі і святилища.

"Робота, яку ми виконали над Атласом і Олімпійською зоною, є частиною нашої місії із захисту і зміцнення Долини храмів. Повернення цих кам'яних колосів до світла завжди було одним з наших першочергових завдань", — зазначив директор парку "Долина храмів" Роберто Скіарратта.

статуя на сицилії
Встановлена оригінальна реставрована статуя. Фото: Giuseppe Greco

Статуї виявив у 1812 році британський архітектор Чарльз Роберт Кокерелл, який прибув у Агрідженто (місто на Сицилії), щоб вивчити руїни стародавнього міста Акрагас, заснованого близько 582 року до нашої ери. Кокерелл був одним із перших, хто зрозумів, що масивний шматок біля старого храму Зевса — це не частина фронтону святилища, а голова статуї Атласа.

У грецькій міфології Атлас був титаном, який був змушений нести небо на своїх плечах після поразки від Зевса.

Пізніше Кокерелл ідентифікував інші частини статуй. На думку археологів, Атласи були розташовані на зовнішній частині храму Зевса, допомагаючи підтримувати дах святилища, яке так і не завершили через війну з Карфагеном. Згодом храм руйнували землетруси.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок