Театральний березень: добірка прем'єр у київських театрах

Театральний березень: добірка прем'єр у київських театрах

Театральний березень: добірка прем'єр у київських театрах
. Колаж: Вікторія Желєзна/Суспільне Культура

Нині театр дедалі частіше привертає увагу українського суспільства, на деякі вистави квитки розкуповують на місяці вперед. Театральне дійство дозволяє глядачам стати свідками чужої історії та приміряти її на себе.

Софія Коваленко спеціально для Суспільне Культура зібрала театральні прем’єри, яких варто очікувати на столичних сценах у березні.

"Камінний господар" у Театрі на Печерську

Прем'єра: 1 та 2 березня

Театральні прем’єри березня: Театр на Печерську
"Камінний господар" у Театрі на Печерську. Фото: Крістіна Урсуляк/Театр на Печерську

Режисеркою стала Ольга Ларіна. Вистава за однойменним твором Лесі Українки створена в межах пошуково-експериментального проєкту за підтримки Стабілізаційного фонду культури й освіти 2023 та громадської організації Інституту імені Ґете.

Публіці пропонують історію про свободу, владу й трансформації особистості, яка цю владу отримує. У листі до Агатангела Кримського Леся Українка описала поетичну драму так: "...ідея її — перемога камінного, консервативного принципу, втіленого в командорі, над роздвоєною душею гордої, егоїстичної жінки донни Анни, а через неї і над Дон Жуаном, «лицарем волі»".

"Декамерон" у Молодому театрі

Прем'єра: 17 березня

Театральні прем'єри березень: "Декамерон" Молодий театр
"Декамерон" у Молодому театрі. Фото: Молодий театр

Мюзикл Андрія Білоуса за новелами італійського письменника Джованні Боккаччо. Команда театру переосмислила й модернізувала оригінальний твір. Тепер дія відбувається в постапокаліптичному майбутньому, проте лишилися гумор, притаманний стилю Бокаччо, веселий настрій, радість, еротична енергія та прагнення жити, долаючи смерть.

За сюжетом оригінального твору, сім жінок і три чоловіки вимушені рятуватися від чуми на віллі неподалік від Флоренції. Протягом десяти днів ("декамерон" з грецької "десятиденник" — ред.) вони розповідають різноманітні життєві історії.

У режисерській версії Андрія Білоуса головним завданням героїв після пандемій та війн є протистояння смерті та відновлення цивілізації. На їхню думку, відродити життя можуть тільки радість, музика, сміх і кохання.

"За зачиненими дверима" у Національному академічному драматичному театрі Лесі Українки

Прем'єра: 23 березня

Театральні прем'єри березня: Театр Лесі Українки
"За зачиненими дверима" у Національному академічному драматичному театрі Лесі Українки. Фото: Національний академічний драматичний театр Лесі Українки

Вистава "За зачиненими дверима" поставлена за однойменною п'єсою Жана Поля Сартра. Авторкою постанови й сценографії виступила Юлія Лобановська. Перформанс створено у межах творчого проєкту Театру Лесі Українки "Пошук 2023–2024".

Історія розповідає про трьох людей з різними характерами, звичками й інтересами. Раптово вони опиняються зачиненими у вітальні без вікон і дзеркал, яка, як згодом з'ясовується, розташована в пеклі. Протягом життя кожен із героїв вчинив багацько провокаційного й резонансного, про що хотів би назавжди забути. Але чи вдасться?

"Самотній захід" у Театрі драми і комедії на лівому березі

Прем'єра: 23 та 24 березня

Театральні прем'єри березня: "Самотній захід" Театр драми і комедії на лівому березі
Репетиція вистави "Самотній захід" у Театрі драми і комедії на лівому березі. Фото: Facebook/Театр драми і комедії на лівому березі

Вистава "Самотній захід" режисера Олександра Соколова поставлена за однойменним твором сучасного ірландського драматурга та кінорежисера Мартіна Макдони. Підтримуючи Україну, автор дозволив безкоштовно робити постанову під час дії воєнного стану, а також грати її протягом 90 днів після його припинення чи скасування.

У центрі сюжету двоє братів — Вален і Колмен, що живуть у будинку свого покійного батька. Чоловіки існують в умовах постійних сварок і конфліктів — це сутність їхніх взаємин. Однак молодий місцевий священник Велш вирішує спробувати примирити братів. Та чи під силу йому запобігти боротьбі ідеологій?

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок