Україна представить національний павільйон на першій Мальтійській бієнале

Україна представить національний павільйон на першій Мальтійській бієнале

Україна представить національний павільйон на першій Мальтійській бієнале
. Фото — Олександр Попенко

Україна 14 березня представить національний павільйон України From South to North на першій Мальтійській бієнале — maltabiennale.art 2024.

Про це стало відомо з пресрелізу.

Україну на maltabiennale.art 2024 представлятиме проєкт художниці Алевтини Кахідзе, що висвітлює тему деколонізації та рефлексії про імперське минуле на тлі російсько-української війни. Кураторками павільйону стали Катерина Семенюк і Оксана Довгополова.

Згідно з пресрелізом, проєкт символічно поєднує Мальту та Одесу. Павільйон From South to North задає перспективу погляду з Мальти в бік України, з Півдня на Північ: у такій оптиці Одеса сприймається "не як південь російської радянської імперії, а як північ Середземноморського регіону".

Проєкт Алевтини Кахідзе складається з відеороботи, знятої в Одесі на початку 2024 року у співпраці з художником Романом Хімеєм, а також інсталяцій, які створили спеціально для простору павільйону.

"У дзеркалі власної родинної історії мисткиня аналізує, як імперія руйнує життя різних поколінь та як цей подекуди невидимий вплив оприявнюється з часом. Кахідзе накладає історію власної сім’ї на події ХХ століття в Україні та Європі, прокладаючи зв’язок із ХХІ століттям: сюжетну лінію продовжує розповідь про особистий досвід мисткині в період повномасштабного вторгнення Росії в Україну", — йдеться в пресрелізі.

Проєкт From South to North для участі в бієнале запропонувала платформа культури пам’яті "Минуле / Майбутнє / Мистецтво" в партнерстві з Одеським національним художнім музеєм, мистецьким продакшеном NOS з Італії та Українським інститутом.

"Український павільйон на Мальтійській бієнале стає актом культурної дипломатії, особливо важливим в часи повномасштабної агресії Росії проти України. Коли під загрозою опиняється існування країни та право на власну ідентичність, підтримка культури стає наступним завданням після підтримки фронту. Репрезентуючи Україну на нових міжнародних майданчиках, ми фіксуємо українську присутність у глобальному мистецькому та політичному контексті", — кажуть кураторки павільйону Катерина Семенюк і Оксана Довгополова.

Анонс проєкту From South to North
Анонс проєкту From South to North. Пресреліз проєкту

Що відомо про maltabiennale.art

Мальтійська бієнале відбудеться вперше з 13 березня по 31 травня 2024 року. Подія має на меті "сформулювати нові наративи для Середземноморського регіону як хабу культур", а також "переосмислити глобальні уявлення про мистецтво та суспільство на основі ідей, що походять із глибокого півдня європейського континенту". Організаторами бієнале стали мальтійські національні агенції з питань музеїв, реставрації і культурної спадщини Heritage Malta та розвитку й інвестицій в культурний і креативний сектори Arts Council Malta разом із національним художнім музеєм MUŻA.

Подія відбудеться під патронатом ЮНЕСКО і президента Мальти.

Бієнале матиме груповий головний проєкт, тематичні та національні павільйони. Виставковими просторами стануть архітектурні та історичні пам'ятки на Мальтійських островах.

Український павільйон розміститься у двох залах Вілли Портеллі — об'єкту культурної спадщини початку XIX століття, часів британської колонізації Мальти.

Вілла Портеллі в Мальті
Вілла Портеллі в Мальті. maltabiennale.art

Хто така Алевтина Кахідзе

Алевтина Кахідзе (1973) — мультидисциплінарна художниця, яка у своїй практиці звертається до перформансу, малюнка, відео, кураторства та досліджує споживацтво, рослинну культуру, фемінізм і життя в зонах конфлікту.

Народилася в Жданівці Донецької області, живе й працює в Музичах у Київській області.

Брала участь у проєкті "Діалоги" в межах EuroFestival у Ліверпулі (2023), бієнале Manifesta 14 (2022) та Manifesta 10 (2014), 7-й Берлінській бієнале (2012).

Співпрацювала з такими інституціями, як Albertinum, Centre Pompidou, KW Institute for Contemporary Art, Museum of Contemporary Art Antwerp – M HKA, Ujazdowski Castle, Whitechapel Gallery та іншими.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок