100-годинний літзахід Тані Бруґери в Берліні припинили через пропалестинські протести

100-годинний літзахід Тані Бруґери в Берліні припинили через пропалестинські протести

100-годинний літзахід Тані Бруґери в Берліні припинили через пропалестинські протести
Таня Бруґера перед пресконференцією для її перформансу у Берліні, 6 лютого 2024 року. Фото: Christoph Soeder/picture alliance via Getty Images

Пропалестинські протестувальники зірвали 100-годинну літературну подію з Танею Бруґерою на Гамбурзькому вокзалі в Берліні, що відбувалася 10 лютого.

Про це повідомляє The Art Newspaper.

Пропалестинські активісти зірвали захід, на якому художниця та активістка Таня Бруґера протягом 100 годин читала книгу Ганни Арендт "Витоки тоталітаризму" — аналіз умов, які призвели до нацистського й радянського тоталітарних режимів.

Подія під назвою "Де ваші ідеї стають громадянськими діями" розпочалася 7 лютого й мала звершитися 11-го, але це вимушено сталося на день раніше. Бруґера запросила на неї митців, активістів, представників громадськості тощо. Читання відбувалося цілодобово на Гамбурзькому вокзалі в Берліні, який зараз слугує філією Нової національної галереї — Музеєм сучасності.

Команда музею стверджує, що 10 лютого сталося два інциденти. Під час другого протестувальники "застосували мову ворожнечі щодо одного з читачів і директора музею".

Окрім цього, журналістка Мірна Функ розповіла, що активісти вигукували фразу "Від річки до моря Палестина буде вільною". У Берліні це гасло заборонене законом і розцінюється як форма підбурювання до ненависті.

Хто така Таня Бруґера

Таня Бруґера — кубинська активістка, художниця та перформансистка. Живе та працює в Нью-Йорку та Гавані. Роботи художниці є в зібраннях МоМА, Музеї мистецтв Бронксу, Музеї образотвочого мистецтва Гавани.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок