Bosch пропонує захищати твори мистецтва, знімаючи цифрові відбитки

Bosch пропонує захищати твори мистецтва, знімаючи цифрові відбитки

смартфон телефон цифрові технології
Смартфон, ілюстративне фото. Фото: Pixabay

Німецька компанія Bosch розробляє систему, яка захищатиме твори мистецтва унікальним цифровим відбитком. Це має допомогти у виявленні підробок.

Про це повідомило The Guardian.

Технологія під назвою Origify була розроблена компанією Bosch у 2017 році. Це система оптичного розпізнавання, яку винайшли для виявлення підроблених запчастин в автомобільній та аерокосмічній промисловості. І вона тепер адаптована під іншого виду крадіжки. Технологія зможе виявляти підроблені мистецькі твори.

Як ідеться на сайті виробника, етикетки чи інше маркування на предметах продажу не завжди надійні, їх можна підробити, окрім того, деякі деталі надто малі, щоб приклеїти етикетку. Технологія Bosch полягає в тому, що відзнімається структура поверхні того чи іншого предмета, і потім цей цифровий відбиток зберігається та дозволяє здійснити автентифікацію за допомогою застосунку для смартфонів.

Винахідник технології Origify Олівер Стейнбіс — поціновувач мистецтва. Він відкрив, що така система захисту дієва для картин, гравюр та скульптури. Стейнбіс запропонував технологію службам безпеки європейських музеїв.

Розробники кажуть, що за допомогою адаптованої Origify музейники за лічені секунди зможуть визначити, чи замінили оригінальну роботу на підробку.

The Guardian розповідає про випадок заміни картини на підробку. Це сталося не так давно — у вересні 2023 року в Німеччині. Працівник мюнхенського музею вкрав картину художника Франца фон Штука Es war einmal ("Колись давно") 1891 року, створену за мотивами казки "Принц-жаба".

Картина Es war einmal ("Колись давно") із серії "Принц-жаба", Франц фон Штук, 1891 рік
Картина Es war einmal ("Колись давно") із серії "Принц-жаба", Франц фон Штук, 1891 рік. Фото: Ketterer Kunst/Wikimedia Commons, є суспільним надбанням

Він замінив її підробкою і продав оригінал на аукціоні за 70 тисяч євро. Йому вдалося викрасти ще три картини німецьких художників XIX століття, дві з яких він продав. Його згодом викрили — злочинцю призначили 21 місяць умовного ув'язнення, він також має відшкодувати понад 60 тисяч євро.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок