Англійська національна опера оголосила про страйк — уперше за 44 роки

Англійська національна опера оголосила про страйк — уперше за 44 роки

Вистава "Оповідь служниці" Англійський оперний театр страйк
Вистава "Оповідь служниці" у виконанні Англійського оперного театру. Фото: English National Opera/Facebook

Музиканти та музичний персонал Англійської національної опери (ENO) з 1 лютого оголосили страйк. Протестуватимуть через те, що керівництво опери запропонувало прибрати 19 посад в оркестрах, а інших працівників оформити на неповний робочий день.

Заяву про страйк опублікували 17 січня на сайті Спілки музикантів Сполученого Королівства (Musicians' Union).

Профспілка все ще відкрита до діалогу з керівництвом опери, але якщо страйк таки почнеться, то буде скасована прем'єра опери "Оповідь служниці". Вистава мала проходити з 1 по 1  лютого за участі акторки Джульєтти Стівенсон.

Голова Спілки музикантів Наомі Пол прокоментувала рішення про протести: "Це історичний момент для Профспілки музикантів та оркестрового сектору Великої Британії — ми страйкуємо вперше з 1980 року. Це ознака надзвичайно важких часів для оркестрового сектору та опери і балету зокрема".

Причиною страйку, за словами Пол, стало недофінансування запропонованого переїзду до Манчестера. Керівництво вирішило скоротити роботу учасників трупи до шести місяців на рік.

"Це загрожує розпадом чудового, талановитого і професійного оркестру. (...) ENO — це її виконавці, і не можна допустити, щоб вона перетворилася на просто бренд".

У спілці додають, що страйк — це крайній захід, на який доведеться піти. Музиканти все ще сподіваються, що страйку вдасться запобігти завдяки перемовинам із керівництвом Англійської національної опери та через укладення угоди, яка захистить заробітну плату, умови та становище членів профспілки.

Повний страйк підтримали 93,48 % членів профспілки, а 97,83 % проголосували також і за дії поза страйком.

Раніше Суспільне Культура розповідало про страйк голлівудських акторів і сценаристів, який тривав 148 днів. Ми також пояснювали, як протести вплинули на кіноіндустрію.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок