Погруддя генерал-хорунжого Української повстанської армії Романа Шухевича вціліло після російської атаки дронами на музей у Львові. Його виявили під завалами.
Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький у Facebook.
"Ви знаєте, що уламки ворожих "шахедів" знищили музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі. Також постраждала будівля Львівського національного університету природокористування у Дублянах. Але маємо і справжнє диво: погруддя Романа Шухевича авторства Михайла Черешньовського, яке вважалося втраченим через атаку на музей, насправді вціліло!" — написав Максим Козицький.
Керівник Львівської ОВА зазначив, що "погруддя має незначні ушкодження, але врятоване".
За його словами, зараз пам'ятник перебуває у фондах Львівського історичного музею.
Що сталося
У новорічну ніч росіяни атакували Львівську область безпілотниками типу "шахед". Внаслідок падіння уламків було повністю зруйновано музей Шухевича в Білогорщі та пошкоджено університет у Дублянах, де колись вчився Степан Бандера.
Від музею генерал-хорунжого УПА залишилися тільки стіна та купа цегли. Більшість експонатів – понад 600 – музейники сховали. Та дещо таки залишилося всередині.
Зокрема, знищені меморіальні речі Романа Шухевича: стіл, крісла, фотель, фортепіано тощо.
"Згідно з актом, складеним пожежною інспекцією, будівля не підлягає відновленню. Все, будівля повністю знищена", — прокоментував ситуацію заступник директора з питань музейного розвитку Петро Слободян.
Ця будівля була історичною: саме в ній розташовувалася конспіративна квартира Романа Шухевича. 5 березня 1950 року його оточило НКВС і щоб не здатись живим, командир вистрелив собі у скроню — у цих стінах.
Збитки музею ще підраховують. Наразі вони становлять понад 2 мільйони гривень (вартість будівлі).
"Ми відновимо його після Перемоги. Музей стане масштабнішим, і там обов'язково буде частина, присвячена нашій сьогоднішній боротьбі", – заявив міський голова Садовий.
Зазначимо, 5-й Президент України Петро Порошенко пообіцяв, що його фонд профінансує відбудову музею.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]