У "Довженко-Центрі" проведуть кіноперформанс у живому музичному супроводі

У "Довженко-Центрі" проведуть кіноперформанс у живому музичному супроводі

У "Довженко-Центрі" проведуть кіноперформанс у живому музичному супроводі
. Фото надане організаторами

У "Довженко-Центрі" 29 грудня проведуть кіноперформанс "Штурмові ночі" у живому музичному супроводі композиторки Алли Загайкевич і перкусіоніста Євгена Ульянова.

Про це Суспільне Культура повідомили організатори події.

Кіноперформанс стане кінцевою подією виставки "Ріка кричала, вила, як поранений звір", що проходить у межах 5-ї Київської бієнале.

"Штурмові ночі" (1931) — це експериментальний художньо-ігровий агітпропфільм про "пригоди" селянина на спорудженні ДніпроГЕСу.

Режисер стрічки Іван Кавалерідзе тоді уперше створив фільм на сучасному матеріалі. Однак фільм розкритикували і заборонили за фетишизацію стихійності, формалістичні помилки та підміну класової боротьби "героїчного подолання труднощів".

Новий саундтрек до фільму написала композиторка Алла Загайкевич. У межах події вона виступить із перкусіоністом Євгеном Ульяновим.

Тема виставки "Ріка кричала, вила, як поранений звір" пов'язана з трагічними подіями 6 червня 2023 року, коли російські війська підірвали греблю Каховського водосховища. Автори проводять паралель між сьогоденням, у якому Росія намагається знищити природу України та її культуру, і тим радянськими впливом, що застиг у минулому.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок