Ватикан зможе благословляти одностатеві пари — але шлюб для них досі під забороною

Ватикан зможе благословляти одностатеві пари — але шлюб для них досі під забороною

Ватикан зможе благословляти одностатеві пари — але шлюб для них досі під забороною
. Папа Римський Франциск, Ватикан, 25 травня 2023 рік. Фото: АР/Andrew Medichini

Ватикан дозволив благословляти одностатеві пари. Втім, вінчання або будь-які шлюбні обряди — досі під забороною.

Про це повідомляє пресслужба Ватикану.

Папа Римський затвердив декларацію про пастирське значення благословень, яку опублікувала Дикастерія віровчення. Згідно з нею, церкві "можна буде благословляти пари, утворені людьми однієї статі, але поза будь-якою обрядовістю та імітацією шлюбу".

Зазначено, що вчення про шлюб не змінюється: "благословення не означає схвалення союзу".

У документі йдеться про те, що такий "жест пасторської близькості" "розширить і збагатить своє класичне розуміння" — стане можливим для тих, хто "не живуть за нормами християнської моральної доктрини, але смиренно просять про благословення".

Попри це декларація наголошує, що "обряди й молитви, які можуть створити плутанину в тому, що становить подружжя" досі вважають неприпустимими, щоб уникнути визнанням шлюбу "того, що ним не є".

Окрім цього, згідно з "віковічною католицькою доктриною", Ватикан визнає законними тільки сексуальні стосунки в шлюбі між чоловіком і жінкою.

У листопаді католицька церква заявила, що трансгендерні люди можуть бути хрещеними батьками на римо-католицьких хрещеннях, свідками на церковних вінчаннях та самі приймати хрещення. Окрім цього, людина в одностатевих стосунках теж може бути свідком на католицькому вінчанні — у чинному церковному канонічному законодавстві немає жодної заборони на це.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок