На що українці витрачають гроші в інтернеті та чи є місце розвагам: дослідження Gradus Research

На що українці витрачають гроші в інтернеті та чи є місце розвагам: дослідження Gradus Research

На що українці витрачають гроші в інтернеті та чи є місце розвагам: дослідження Gradus Research
На що українці витрачають гроші в інтернеті: дослідження Gradus Research. elbuz.com

Дослідницька компанія Gradus Research проаналізувала, як українці купують онлайн та які ще фінансові операції вони здійснюють в інтернеті.

Директорка Gradus Research Євгенія Близнюк зазначила, що на початку пандемії офлайн- та онлайн-покупки конкурували між собою, і перші були поширенішими. З початком повномасштабного вторгнення майже однакова кількість респондентів віддають перевагу кожному з цих способів придбання товарів.

Аналітики зазначають, що 26 % респондентів віддають перевагу покупкам в інтернеті, а ще 38 % — купують і онлайн, і офлайн.

Водночас більшість опитаних (87 %) вважають, що купувати онлайн — легко.

На що українці витрачають гроші в інтернеті: дослідження Gradus Research
Результати дослідження. Gradus Research

Компанія поділила українських інтернет-покупців на шість умовних категорій:

  • Помірковані (25 %).

Переважно шукають в інтернеті інформацію, зокрема новини. Не здійснюють активно фінансові дії онлайн — натомість обмежуються здійсненням більшості операцій раз чи декілька разів на місяць. Винятки — порівняння цін на товари й послуги (38 %) та використання банківських сервісів (38 %). Ці операції "Помірковані" схильні здійснювати декілька разів на тиждень.

  • Незалучені (20 %).

Рідко перебувають у статусі "в мережі". Для них інтернет — це переважно джерело зв'язку. Вони майже або зовсім не здійснюють фінансових дій онлайн. Серед "Незалучених" найбільша частка тих, хто віддає перевагу покупкам офлайн (48 %). 13 % з них зазначили, що їм складно здійснювати покупки онлайн.

  • Шукачі розваг (19 %).

В онлайні зазвичай перебувають заради онлайн-ігор та розважального контенту в соціальних мережах. Вони досить інертні в здійсненні фінансових інтернет-операцій. Декілька разів на місяць та рідше порівнюють ціни на товари та послуги (53 %), користуються банківськими сервісами онлайн (36 %).

  • Пліткарі (16 %).

Здебільшого такі люди використовують інтернет як соціальне коло та опцію для спілкування. В онлайні вони майже щодня купують товари та послуги, оплачують рахунки та користуються інтернет-банкінгом.

  • Прагматики (14 %).

Вони застосовують інтернет для отримання новин та тематичної інформації, активно користуються освітніми сервісами та медіа. Фінансові операції онлайн здійснюють не частіше ніж декілька разів на тиждень.

  • Просунуті (6 %)

Користувачі, які інтенсивно споживають та створюють контент, стежать за комунікаціями брендів, порівнюють їхні цінності, продукти та послуги між собою. Вони активні в щоденних покупках товарів та послуг онлайн. Більш ніж половина (54 %) з них роблять покупки онлайн принаймні раз на день.

На що українці витрачають гроші в інтернеті: дослідження Gradus Research
Результати дослідження. Gradus Research

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок