Італійський оперний спів внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Італійський оперний спів внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Італійський оперний спів внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО
Фото: @V_of_Europe/X

Мистецтво італійської опери додали в Список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Його описують як "засіб вільного самовираження" з культурною цінністю, "визнаною на національному та міжнародному рівнях".

Про це 7 грудня повідомили у The Guadian.

В ЮНЕСКО заявили: "Італійський оперний спів це фізіологічно контрольований спосіб співу, який посилює опорну силу голосу в акустичних просторах, таких як аудиторії, амфітеатри, арени та церкви. Виконується людьми всіх статей, асоціюється зі специфічною мімікою та жестами й передбачає поєднання музики, драматургії, акторської майстерності та інсценізації".

ЮНЕСКО описала цю практику як "засіб вільного самовираження і діалогу між поколіннями", а її культурна цінність "визнана на національному та міжнародному рівнях".

"Це офіційне підтвердження того, що ми вже знали: оперний спів є світовим досягненням", — зазначив міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано.

Беатріче Венеці, диригентка і музична радниця міністра, додала, що внесення до списку ЮНЕСКО "змушує нас пишатися як оперну спільноту і як італійців ця жива форма мистецтва є фундаментальним стовпом нашої культури".

Італійська опера з'явилася наприкінці 1500-х років у Флоренції й дала багато всесвітньо відомих композиторів — від Клаудіо Монтеверді та Антоніо Вівальді до Джоаккіно Россіні та Джузеппе Верді.

Першою оперою в Італії вважається "Дафна" Якопо Пері, поставлена у Флоренції в 1598 році для двору родини Медічі, а першим великим композитором опери вважається італієць Клаудіо Монтеверді, який жив з 1567 по 1643 рік.

Нині в Італії існує близько 60 оперних театрів.

Також ЮНЕСКО внесло до Списку нематеріальної культурної спадщини перуанське севіче, бангладеський малюнок на рикші, узбецькі керамічні ремесла, плетіння пов'язок у Кот-д'Івуарі та кілька інших звичаїв і традицій.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок