США звинувачують у репатріації фейкових римських мозаїк до Лівану

США звинувачують у репатріації фейкових римських мозаїк до Лівану

США звинувачують у репатріації фейкових римських мозаїк до Лівану
Фрагмент мозаїки з вілли Романа дель Казале, Сицилія, об'єкт світової спадщини ЮНЕСКО. Фото: @archaeologyart/X(Twitter)

У вересні 2023 року влада Нью-Йорка у межах репатріації культурної спадщини відправила до Лівану дев'ять мозаїчних панно. Але дослідники стверджують, що це фальшивки.

Про це повідомляє The Guardian.

Джаміла Феллаг з Університету Гренобля заявила що виявила докази того, що хтось скопіював малюнки з оригінальних мозаїк, які виявили у межах археологічних розкопок або в музеях Сицилії, Тунісу, Алжиру і Туреччини.

"Вісім з дев'яти «повернутих» мозаїчних панно були підробками, які відносно легко виявити, оскільки використовувалися моделі відомих мозаїк", — каже Феллаг.

За її словами, панно із зображенням людиноподібного велетня засноване на фрагменті мозаїки з вілли Романа дель Казале на Сицилії, що є об'єктом світової спадщини ЮНЕСКО. А мозаїка з Нептуном і Амфітрітою створена за зразком мозаїки, знайденої в Константині (Алжир).

Серед інших мозаїк тільки одна нагадує справжню мозаїку з Лівану — зображення Вакха в Національному музеї в Бейруті.

Вона додала: "У пресі та офіційних пресрелізах як з американського, так і з ліванського боку ніколи не було жодного наукового обґрунтування, яке б доводило, що мозаїки були римськими, викраденими й розграбованими саме в Лівані".

Водночас прокуратура Нью-Йорка все заперечила. Там заявили, що всі предмети були перевірені експертами і "на підставі доказів, яких ці особи не мають, суд встановив, що предмети є автентичними".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок