Національна спілка кінематографістів України виграла суд проти Держкіно

Національна спілка кінематографістів України виграла суд проти Держкіно

Важливо
Національна спілка кінематографістів України виграла суд проти Держкіно
Суд 2 листопада задовольнив позов кіноспільноти проти Держкіно в повному обсязі — йдеться про визнання незаконним продовження повноважень Ради з підтримки кінематографії. Про це стало відомо з особистих джерел присутніх на засіданні, які вже опублікували результати слухання у соцмережах. .

Суд 2 листопада задовольнив позов кіноспільноти проти Держкіно в повному обсязі — йдеться про визнання незаконним продовження повноважень Ради з підтримки кінематографії.

Про це стало відомо з особистих джерел присутніх на засіданні, які вже опублікували результати слухання у соцмережах.

З чого усе почалося

7 березня Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову № 203 про продовження повноважень членів Ради з державної підтримки кінематографії. Її ухвалили внаслідок звернення Держкіно щодо неспроможності провести конкурс для оновлення складу Ради з державної підтримки кінематографії через воєнний стан.

Сама ця постанова суперечить Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні", а також є прямим ігноруванням численних запитів українських кінематографістів про зміну керівництва Держкіно. Звернення підписала заступниця голови Держкіно Юлія Шевчук, яка, за словами юристів Axon Partners, не має відповідних повноважень.

У відповідь на цю постанову 10 березня Українська кіноакадемія опублікувала офіційну заяву, в якій підкреслили незгоду кіноакадемії з рішенням Кабміну.

"Таке рішення Уряду суперечить Закону України «Про державну підтримку кінематографії», оскільки згідно з частиною 1 статті 9, члени Ради з державної підтримки кінематографії призначаються строком на два роки, після чого повноваження припиняються автоматично", — йшлося у заяві.

12 травня Національна спілка кінематографістів України подала позов проти Кабміну, оскаржуючи рішення Державного агентства України з питань кіно подовжити повноваження членів Ради з державної підтримки кінематографії.

Що означає перемога у суді кіноспільноти проти Держкіно

Визнання незаконним продовження повноважень Ради з підтримки кінематографії є важливим кроком у збереженні прав українських кінематографістів.

"Кабмін може подати апеляцію, але якщо цього не станеться чи суд знову буде програно, персональний склад ради буде оновлено. Як це відобразиться на кіносфері – побачимо незабаром", — прокоментували у медіа Moviegram.

Рада з підтримки кінематографії — це державний орган виконавчої влади. Серед його ключових повноважень, наприклад, право кінцевого затвердження фільмів, яким надають держфінансування після пітчингів Мінкульту, Держкіно, Українського культурного фонду, а також право затверджувати, чи є стрічка українським національним фільмом. Рада має складатися з дев'яти людей, і востаннє членів обирали у березні 2021-го.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок