Ізраїль "зник" із китайських онлайн-мап — WSJ

Ізраїль "зник" із китайських онлайн-мап — WSJ

Ізраїль "зник" із китайських онлайн-мап — WSJ
Скриншот карти із сайту MAP.BAIDU.COM/The Telegraph

Кілька користувачів китайських онлайн-мап виявили, що перестала відображатися назва країни "Ізраїль", хоча міжнародно визнані кордони держави позначені. Також все ще можна побачити назви сусідніх країн — Кіпр, Йорданія, Ірак.

Про це 1 листопада повідомило видання The Wall Street Journal.

Китайські онлайн-мапи Baidu позначають міжнародно визнані кордони Ізраїлю, а також палестинські території та основні міста, але чітко не ідентифікують країну за назвою.

Те ж саме стосується в онлайн-мап Amap від AlibabaНаціональне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло китайську групу компаній Alibaba Group Holding Limited до переліку міжнародних спонсорів війни., на яких чітко позначені навіть такі невеликі країни, як Люксембург.

"Це двозначність, яка відповідає невизначеній дипломатії Пекіна в регіоні та контрастує з його увагою до карт загалом", — зазначає американське видання.

Прессекретар Baidu Цзін Мен у коментарі для The Telegraph заперечив, що компанія навмисно видалила назву "Ізраїль": "Якщо простір обмежений, наші карти можуть не відображати назви чи прапори деяких територій".

Він додав, що користувачі можуть знайти потрібну країну, якщо скористаються функцією пошуку по карті.

Видання зауважило, що навіть сусідній Ліван чітко видно на картах Baidu, хоча його площа вдвічі менша за площу Ізраїлю, а журналісти не змогли знайти назву країни на будь-якому рівні масштабування, хоча пошук країни вів до цієї держави.

Китайський уряд і карти

У WSJ також зауважили, що уряд Китаю уже неодноразово стягував штрафи за некоректні карти, які з'являються в китайському інтернеті, наприклад на сайтах готелів.

Наприклад, у 2005 році китайські державні ЗМІ розкритикували Google за те, що компанія видалила позначку, яка описувала Тайвань як "провінцію Китайської Народної Республіки".

А у 2023 році Китай на "офіційній" мапі позначив острів як частину своєї території та розширив кордон у Південнокитайському морі. Малайзія, Філіппіни, Тайвань та Індія виступили проти цієї карти.

Китай і палестино-ізраїльський конфлікт

Раніше у розмові з держсекретарем США Ентоні Блінкеном міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що палестино-ізраїльський конфлікт продовжує загострюватись і ризикує вийти з-під контролю.

За його словами, Китай же виступає проти всіх дій, що завдають шкоди цивільному населенню, та засуджує всі дії, що порушують міжнародне право. А також міністр зазначив, що власне убезпечення не може здійснюватися шляхом завдання шкоди "ні в чому не винному цивільному населенню".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок