Настрій заявок змінився: Дмитро Шуров про нацвідбір на "Євробачення-2024"

Настрій заявок змінився: Дмитро Шуров про нацвідбір на "Євробачення-2024"

Настрій заявок змінився: Дмитро Шуров про нацвідбір на "Євробачення-2024"
Суспільне Євробачення. Суспільне Євробачення

Музичний продюсер національного відбору на "Євробачення" Дмитро Шуров прокоментував цьогорічний конкурс.

Розмова відбулася в етері програми "Культура на часі" з ведучою Іриною Сорокою.

Про "хіт" від України на "Євробаченні"

Насамперед композитор прокоментував свої слова про те, що серед майже 400 заявок він виокремив "мінімум чотири стовідсоткові хіти і десять потенційних хітів".

Шуров зазначив, що хіт — це коли "в пісню закладено щось, що кожна людина у світі зможе зрозуміти": тема, мелодія, хук тощо. Щоб із перших секунд слухач розумів, що його чіпляє.

За словами Дмитра Шурова, дуже важливо, щоб цьогорічна композиція від України на "Євробаченні" мала "хітовий потенціал".

"«Євробачення» — це міжнародний конкурс, гігантський форум на 160 мільйонів глядачів. Україні як країні, що перебуває у стані війни, дуже важливо тримати градус світової підтримки. Після такої величезної презентації наша пісня зможе потрапити в чарти, знову і знову поширюючи інформацію про Україну, адже музика — найшвидший «бензин» для цього", — наголосив він.

Про те, як змінився настрій цьогорічних заявок

Музичний продюсер шоу поділився спостереженням, що настрій заявок цього року дуже відрізняється від минулого. Тоді всі співали про війну: з "відвертими" формулюваннями про "страждання, хлопців на фронті, лани, які вони там захищають, та українську землю".

"Для того, щоб люди у світі могли зрозуміти наш меседж, це має бути трішечки більш образно. Я казав про це багато разів — і, мабуть, мене почули. Цього року є пісні, які не співають буквально про війну, але ти це відчуваєш як саундтрек до нової моделі хаймарса", — прокоментував Дмитро Шуров.

За його словами, саме такий підхід шукали організатори нацвідбору, а серед 389 заявок є пісні "на будь-який смак".

Про нацвідбір як трамплін для нових виконавців

Дмитро Шуров наголосив: український національний відбір щороку стає "палітрою нової музики, нової крові". Він зазначив, що одне з найважливіших завдань для нього — це "зробити так, щоб українці розслухали нову українську музику":

"Дуже важливо чути, прислуховуватися, відчувати те, чим зараз дихають ці нові люди, які перебувають у дуже складних обставинах. Вони ходять просто по лезу, в дуже токсичному суспільстві, серед війни, в часи, коли дуже складно заробляти кошти для того, щоб їх вкладати у власну кар'єру. Тому для мене вони дуже цінні. Я радий, що їх багато, і хочеться, щоб їх люди почули".

Про "Євробачення-2024"

68-й Пісенний конкурс "Євробачення" відбудеться у травні 2024 року у шведському місті Мальме. Гранд-фінал проведуть на стадіоні Malmö Arena у суботу, 11 травня. Півфінали, в одному з яких братиме участь і представник від України, відбудуться 7 та 9 травня.

Мальме прийматиме "Євробачення" вже втретє. До цього конкурс проводили в місті у 1992 та 2013 роках, останнього року Україну представила Злата Огнєвіч з піснею Gravity. Тоді виконавиця посіла третю сходинку.

67-й Пісенний конкурс "Євробачення відбувся в британському Ліверпулі від імені України та за участі Суспільного Мовлення. Гурт TVORCHI представив Україну з піснею Heart of Steel та посів шосте місце у фіналі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок