Іранського режисера та його дружину знайшли вбитими в їхньому домі

Іранського режисера та його дружину знайшли вбитими в їхньому домі

Іранського режисера та його дружину знайшли вбитими в їхньому домі
. Фото: Abdolvahed Mirzazadeh, ISNA via AP

Іранського режисера, 83-річного Даріуша Мехрджуї та його дружину, сценаристку та костюмерку Вахідех Мохаммадіфар знайшли зарізаними у своєму будинку поблизу Тегерана, столиці Ірану.

Про це повідомляють The Guardian та The Independent.

Ввечері 14 жовтня в Караджі, гірській провінції на північному заході Ірану, подружжя знайшла вбитими їхня донька, яку Мехрджуї запросив на вечерю того ж дня.

"Під час попереднього розслідування ми виявили, що Даріуш Мехрджуї та його дружина Вахіде Мохаммадіфар були вбиті численними ножовими пораненнями в шию", — сказав Хоссейн Фазлі ​​Харіканді, головний суддя провінції Альборз, повідомляє видання Mizan. Він додає, що родичі подружжя не подали жодної скарги щодо незаконного проникнення на територію будівлі та крадіжки речей.

Після вбивства газета Etemad опублікувала інтерв'ю з дружиною режисера, в якому Мохаммадіфар каже, що їй погрожували, а їхній будинок пограбували.

Головний редактор каже: "Пані Мехрджой згадала свого попереднього працівника та садівника — їх вона підозрює в погрозах".

Міністр культури та ісламської орієнтації Ірану Мохаммад-Мехді Есмаїлі відреагував на смерть подружжя та назвав загиблого режисера "одним із піонерів іранського кіно" і "творцем вічних творів".

Про Даріуша Мехрджуї

Це іранський режисер, член Академії мистецтв Ірану. Мехрджуї був одним із засновників іранського руху "Нова хвиля" початку 1970-х років. Його другий фільм "Корова" (1969) вважається першою роботою цього напряму. Більшість його картин натхненні літературою та адаптаціями іранських та іноземних романів і п’єс.

Він народився в 1939 році в Тегерані, вивчав філософію в США, потім повернувся до Ірану, де заснував літературний журнал і випустив свій перший фільм у 1967 році — "Діамант 33", пародію на серіал про Джеймса Бонда. З 1980 по 1985 рік жив у Франції, де працював над документальним фільмом "Подорож до країни Рембо".

Він говорив: "Я не знімаю прямо політичні фільми для пропаганди певної ідеології чи точки зору. Але все є політичним". Мехрджуї був проти цензури творчості у своїй країні та вважав, що мистецтво не повинно ставати інструментом пропаганди.

Про Вахіде Мохаммадіфар

Це сценаристка та художниця з костюмів. У 2000 році вона дебютувала в цих напрямах у фільмі "Історії острова". Через два роки Вахіде написала "Залишитися в живих". Також у її списку — фільми "Мамин гість", "Людина-музикант", "Помаранчевий костюм", "Привиди" та інші.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок