Помер Кіт Гіффен — творець Єнота Ракети і Синього Жука

Помер Кіт Гіффен — творець Єнота Ракети і Синього Жука

Помер Кіт Гіффен — творець Єнота Ракети і Синього Жука
. Фото: @Nerdrotics/X(Twitter)

У віці 70 років помер художник коміксів Кіт Гіффен, який створив персонажів Єнота Ракети і супергероя Синього Жука.

Про це повідомляє видання The Guardian.

Гіффен помер ще у понеділок, 9 жовтня, після перенесеного інсульту у своєму будинку в Вірджинія-Біч, штат Вірджинія.

Пол Левіц, автор коміксів і колишній президент видавництва DC comics, повідомив про це на своїй сторінці у Facebook тільки 12 жовтня:

"Сумна новина тепер офіційна: Кіт Гіффен пішов створювати нові світи, які перебувають поза межами нашого життя. Кіт був, мабуть, найбільш плідним творчим розумом нашого покоління в коміксах. У нього була нескінченна кількість ідей, які постійно витікали з нього".

Гіффен почав свою кар'єру в коміксах, працюючи у видавництві Marvel у 1970-х роках, але найбільше він відомий своєю роботою для DC у 1980-х і 1990-х роках, особливо над такими книжками як "Легіон супергероїв" і "Ліга Справедливості".

Повідомлення про смерть художника також з'явилося на його особистій сторінці у Facebook 12 жовтня: "Я сказав їм, що захворів... Все що завгодно, аби не їхати на Нью-Йоркський фестиваль коміксів. Дякую. Кіт Гіффен 1952–2023".

комікси
Помер Кіт Гіффен. Скриншот зі сторінки у Facebook

Багато представників індустрії коміксів опублікували свої вшанування пам'яті Гіффена в соціальних мережах.

Автор коміксів Джон Марк ДеМаттейс написав на X (колишній Twitter): "Кіт був одним з найгеніальніших творчих людей, яких я коли-небудь знав. Скупий із золотим серцем. Щедрий колега. Старий, дорогий друг. І, як зауважила моя дружина, «він був, як персонаж з твору Кіта Гіффена»".

комікси
Помер Кіт Гіффен. Скриншот зі сторінки в X (Twitter)

Художниця Колін Доран писала: "Мій дуже дорогий друг, один з найкращих друзів, яких я коли-небудь мала. Кіт Гіффен. Моє серце розбите. Я буду любити тебе вічно. Ти був нескінченно добрим і божевільним, смішним і жахливим, надзвичайно розумним, по-справжньому оригінальним".

А шотландський письменник Марк Міллар додав: "Так багато чудових коміксів Кіта Гіффена, але для мене найбільше запам'ятався «Жук із засідки», якого я просто обожнював у дитинстві. Та його Action Comics, Lobo і, звичайно, «Ліга Справедливості» — одні з найкращих коміксів в історії. RIP абсолютній легенді".

Родина художника також залишила допис на його сторінці, подякувавши усім за теплі слова про митця, а також закликавши залишати спогади про Гіффена у коментаря.

"А поки що, поки ми звикаємо до того, що його немає поруч і він не скаржиться на все, починаючи від сиру пармезан на моїй пасті й закінчуючи тим, що він не приймає свої щоденні ліки, ми просимо вас, якщо вам трапилося познайомитися з Кітом особисто, працювати з ним або зустрічатися з ним, поділитися цим тут, на його сторінці", — написав чоловік доньки автора.

комікси
Робота Кіта Гіффена. Фото: @DignityJsa/X (Twitter)

комікси
Робота Кіта Гіффена. Фото: @aboynamedposh/X (Twitter)

комікси
Робота Кіта Гіффена. Фото: @BadPostsLLC/X (twitter)

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок