Юрій Макаров очолив комітет Шевченківської премії

Юрій Макаров очолив комітет Шевченківської премії

Юрій Макаров очолив комітет Шевченківської премії

Шефредактор телебачення Суспільного Юрій Макаров став головою комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Про це йдеться в указі президента України.

За словами Юрія Макарова, призначення для нього стало несподіваним. "Це велика відповідальність і вогнище амбіцій. Треба бути бездоганним репутаційно й відвертим із собою, із колегами. Суспільне залишається головним майданчиком для мене, і я не збираюся його посувати", - зазначив він.

До складу комітету також увійшли троє працівників UA: Суспільне мовлення: літературознавиця, виконавча продюсерка та ведуча UA: Радіо Культура Ірина Славінська, літературознавець, ведучий програми "Лекторій. Література" на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА Євгеній Стасіневич та музикознавиця, художня керівниця Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України, ведуча програми "Лекторій. Музика" на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА Любов Морозова. 

Юрій Макаров зазначив, що новий склад комітету значно помолодшав та пройшов відбір у кілька етапів. "Важливе — це процедура: спочатку призначають голову, потім голова пропонує свої кандидатури, а потім уже затверджують увесь комітет. Цього разу й Мінкультури, й Офіс президента, які цим опікувалися, пішли іншим шляхом, тобто офіційно процедура дотримана, але всі кандидати пройшли кількарівневе голосування серед представників мистецьких спільнот", - розповів він.

Тобто, за словами нового очільника комітету, це не його особистий вибір, чи Офісу президента, чи міністерства, "це вибір спільноти", яка обирала представників Суспільного.

Як відомо, Шевченківська премія — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Премію вручають із 1961 року в шести номінаціях.

На початок