Фільм "Догмен" став найбільшим касовим провалом Люка Бессона

Фільм "Догмен" став найбільшим касовим провалом Люка Бессона

Фільм "Догмен" став найбільшим касовим провалом Люка Бессона
Фото: @DEADLINE/Twitter

Новий фільм режисера Люка Бессона "Догмен" провалився в кінопрокаті у Франції. Це його перший фільм після трирічної перерви. За перший тиждень він зібрав лише 140 000 глядачів.

Про це 5 жовтня повідомило видання Le Figaro.

Головний герой фільму "Догмен" — дитина з важкою долею, яка з певного моменту починає шукати втіху в спілкуванні з собаками. Його зіграв Калеб Лендрі Джонс, відомий ролями у фільмах "Люди Ікс: Перший клас" та "Пастка".

Це найгірший старт для фільмів Бессона за останні роки. Наприклад, фільм "Люсі" у 2014-му зібрав 2 мільйони відвідувачів, а "Пʼятий елемент" у 1997-му — 1,8 мільйона глядачів.

Водночас американський готичний надприродний фільм жахів режисера Майкла Чейвса "Монахиня 2" на четвертому тижні прокату у Франції зібрав більше за Бессона — 160 000 глядачів.

Люк Бессон і звинувачення у зґвалтуванні

Люка Бессона у 2018 році звинувачувала в неодноразових зґвалтуваннях акторка Сенд Ван Рой, яка знялася у фільмі "Валеріан і місто тисячі планет". Бессон категорично заперечував усі закиди на свою адресу. Хоча акторка звернулася до поліції, у 2019 році справу закрили через відсутність доказів. Пізніше вона знову подала цивільний позов, але зрештою програла суд і апеляцію, її зобов'язали виплатити режисерові 2500 євро.

Хоча Ван Рой була єдиною жінкою, яка подала до суду на Бессона, ще кілька жінок звинувачували його в домаганнях:

  • неназвана колишня асистентка стверджує, що Бессон шантажував її сексуальними стосунками;
  • дві студентки кіностудії Бессона Cite du Cinema заявили, що він сексуально домагався їх;
  • колишня працівниця EuropaCorp заявила, що він поводився неналежно;
  • кастинг-директорка стверджує, що Бессон напав на неї;
  • Карін Ізамбер, театральна продюсерка, заявила, що він знущався з неї у 1995 році.

У вересні 2023 року в межах Венеційського фестивалю близько 20 людей організували протест проти культури зґвалтувань. Вони протестували проти режисерів, яких звинувачували в сексуальному насильстві.

Окрім Люка Бессона на фестивалі були режисери Роман Поланскі й Вуді Аллен — їх усіх звинувачували в сексуальному насильстві над жінками.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок